دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 94  |  
تاریخ انتشار : 30 آبا 1391 - 19:08
چهارم و پنجم اردیبهشت‌ماه سال آینده همایش ملی«خراسان جنوبی، نظم و امنیت» در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس ، عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند ظهر امروز در جلسه شورای سیاستگذاری همایش ملی«خراسان جنوبی، نظم و امنیت» اظهار کرد: چهارم و پنجم اردیبهشت ماه سال آینده در خراسان جنوبی همایش ملی«خراسان جنوبی، نظم و امنیت» برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: این همایش به عنوان سومین همایشی است که با موضوع و محوریت بحث امنیت طی چند سال گذشته در این استان برگزار می‌شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند یادآور شد: آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه این همایش تا 15 آبان‌ماه امسال و آخرین مهلت ارسال اصل مقالات برای چکیده‌های پذیرفته شده تا 10 بهمن‌ماه سال جاری تعیین شده است.
راستی با بیان اینکه رویکرد علمی و پژوهشی حاکم شده بر نیروی انتظامی یک رویکرد ارزشی محسوب می‌شود، تصریح کرد: بحث علم و پژوهش در هر زمینه و عرصه‌ای به عنوان یک رکن اساسی نقش‌آفرینی می‌‌کند و عرصه امنیت نیز از این موضوع مستثنا نیست.
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی تاکنون همایش‌های زیادی برگزار کرده است، افزود: در این میان دانشگاه بیرجند موفق‌ترین دانشگاه و همکاری پر رنگی را با نیروی انتظامی داشته است.
عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند اظهار کرد: برگزاری این همایش در حقیقت نشان از پویا بودن نیروی انتظامی در زمینه‌های علمی و پژوهشی دارد.
راستی، شناسایی استعدادها و کمبودهای استان و متمرکز شدن بر روی آنها را از مهم‌ترین برکات چکیده مقالات ارسالی به دبیرخانه این همایش عنوان کرد و گفت: از زمانی که بحث برگزاری همایش« خراسان جنوبی، نظم و امنیت» مطرح شده تمامی برنامه‌ریزی‌ها، هماهنگی‌ها، کمیته‌ها، اهداف و محورهای اصلی و فرعی این همایش ملی انجام شده است.
وی، برنامه زمانبندی، راه‌اندازی دبیرخانه و سایت را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای برگزاری این همایش دانست.
دبیر همایش «خراسان جنوبی، نظم و امنیت» تصریح کرد: برای آمادگی بیشتر و برگزاری هر چه بهتر این همایش تاکنون نشت‌های مختلفی با اساتید مجرب، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های مربوطه برگزار شده است.
راستی با بیان اینکه ایده‌ها و نظرات جدیدی در چکیده مقالات در مباحث تامین امنیت وجود دارد، ادامه داد: باید از این ایده‌ها و نظرات حمایت شود.
وی افزود: برای تهیه و ارسال مقاله به دبیرخانه این همایش موضوعات و محورهای مختلفی در نظر گرفته شده که تاکنون بیشترین چکیده مقاله‌های ارسالی به دبیرخانه این همایش در زمینه اجتماعی فرهنگی بوده است.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.