دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 928  |  
تاریخ انتشار : 28 فرو 1392 - 13:20
مديركل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبی ضمن تأكيد بر شناسايی هرچه بيشتر موقوفات، از احيای معادن موقوفه در سطح استان خبر داد.  

به گزارش نسیم قاین به نقل ازایکنا:حجت‌الاسلام و المسلمين محمدطاهر گرايلی، مديركل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبی‌ صبح امروز، چهارشنبه 28 فروردين‌ماه، در ديدار با ‌رئيس سازمان صنايع و معادن این استان بيان اين مطلب و با اشاره به موضوع سرمايه‌گذاری در بخش موقوفات گفت: يكی از راه‌های عمران و آبادانی دنيا و آخرت هر مسلمان پرداختن به وقف و احيای اين سنت حسنه و پيدا كردن راهی برای تبديل سرمايه شخصی به سرمايه جاويدان و ماندگار است.

حجت‌الاسلام گرايلی با بيان اينكه وقف يكی از تكيه‌‌گا‌ه‌‌های اقتصاد دينی و از سرچشمه‌‌های زندگی معنوی برای جامعه پويا و رو به پيشرفت است، افزود: سرمايه‌گذاری در زمينه موقوفات می‌تواند در راستای احيا‌ و آبادانی آن مؤثر بوده و زمينه اشتغال در جامعه را فراهم كند.
وی با بيان اينكه با احيا‌ موقوفات و آبادانی آن بسياری از مشكلات جامعه مرتفع می‌شود، ادامه داد: سرمايه‌گذاری هرچه بيشتر در تقويت كاركردهای موقوفات و شكوفايی آن‌ها را در آبادی كشور سرنوشت‌ساز دانست و اظهار كرد: با توجه به آثار و بركات سنت حسنه وقف می‌طلبد كه در زوايای مختلف بررسی‌های متعدد در اين زمينه صورت گيرد.
حجت‌الاسلام گرايلی خاطرنشان كرد: در كنار پرداختن به فرهنگ وقف و ارتقای جايگاه ارزشی آن بايد در راستای مديريت وقف و موقوفات نيز فعاليت‌های گسترده‌ای انجام گيرد.
همچنين عليرضا جميع، رئيس سازمان صنايع و معادن خراسان جنوبی نيز در اين نشست وقف را احسان ماندگار عنوان و بیان كرد: وقف يكی از بهترين بازمانده‌های انسان پس از اوست كه به‌عنوان يك صدقه جاريه از او باقی می‌ماند.
وی با بيان اينكه وقف در پاره‌ای از روايات وسيله نجات انسان در قيامت دانسته شده است، افزود: مراد از باقيات الصالحات كه در نزد پروردگار از راستای عمل و ثواب نيكوتر می‌باشد مسئله وقف است كه از آن به‌عنوان صدقه باقيه ياد می‌شود.
رئيس سازمان صنايع و معادن خراسان جنوبی ضمن تأكيد بر اجرای نيت واقفان يادآور شد: از طريق اجرای درست نيت واقفان می‌توان به ترويج صحيح سنت وقف در جامعه پرداخت.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.