دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 915  |  
تاریخ انتشار : 27 فرو 1392 - 13:10
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی بالا رفتن سن ازدواج را عامل بسایر از آسیب های اجتماعی دانست.  

به گزارش نسیم قاین به نقل ازایسنا:معصومه سادات جليلى حسيني، پیش از ظهر امروز 27 فروردین جاری در همایش بزرگ "آیت" در بیرجند گفت: در سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي باید حماسه فرهنگي و اجتماعي نیز داشته باشيم تا آسيب هاي كه جامعه را مورد تهديد قرار مي دهند، مرتفع شود.
وي افزود: این همایش با محوریت ضرورت آموزش پيش از ازدواج، آشنايي و عشق برگزار شده است.
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی تصريح كرد: بسياري از آسيب هاي اجتماعي به دليل بالارفتن سن ازدواج است.
جليلي حسيني يادآور شد: هر كدام از مجردين حاضر در اين همايش كه تا جلسه بعدي همايش متاهل شوند كمك هزينه عتبات عاليات دريافت خواهند كرد.
محمدرضا گلرو، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان جنوبی نیز گفت: اميدواريم از امتحان بزرگي كه در سال جاري پيش رو داريم با سربلندي خارج شويم.
وي افزود: از مردم با درايت ایران اسلامی كارهاي بزرگ و خلق حماسه هاي بزرگ انتظار مي رود و اين انتظار با توجه به توان مردم ايران انتظار منطقي و شدني است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان جنوبی اذعان كرد: حكومت جمهوري اسلامي ايران بر پايه خواست و تلاش مردم با واگذاري كار مردم به مردم ايجاد شده است.
گلرو خانواده را پايه و اساس جامعه پويا دانست و اظهار كرد: در جامعه آرماني بنياد خانواده به عنوان كوچكترين بنياد اجتماعي است.
وي يادآور شد: با توجه با آمارهاي سال ٤٥ تا٩٠ ميانگين سن ازدواج و اختلاف سني در ايران در خانم ها از ١٨.٤ به ٢٢ و در آقايان از ٢٥ به ٢٦ رسيده كه اين امر نشان از زياد شدن سختگيري جوانان در امر ازدواج شده است.
وي با اشاره به داستان ازدواج حضرت علي( ع ) و حضرت زهرا(س) تصريح كرد: الگوي هاي بسياري داریم که در عمل و موقع تصمیم گیری به آن توجه نمی کنیم.


 
برچسب‌ها: 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.