دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 859  |  
تاریخ انتشار : 23 فرو 1392 - 12:39
 مسئول تشکل های دینی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ایجاد فرهنگ عفاف و حجاب را نیازمند بسترسازی فرهنگی هیئات مذهبی دانست.

 

به گزارش نسیم قاین به نقل ازمهر:حجت الاسلام احمد رضایی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع مسئولان هیئت های مذهبی استان، با تاکید بر اینکه باید برای ایجاد بسترهای فرهنگی در هیئات مذهبی برنامه ریزی شود، اظهارداشت: هیئات مذهبی باید فضای فرهنگی در جامعه را گسترش دهند.

وی با بین اینکه امروز دشمن باورها و اعتقادات دینی مردم را مورد هجمه قرار داده است، افزود: هیئات مذهبی برای برگزاری برنامه های فرهنگی و ایجاد فضای فرهنگی در جامعه برنامه ریزی واقدام کنند.
حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه در عصر حاضر هیئت های مذهبی باید از یک نقشه راه برای انجام اقدامات خود برخوردار باشند، عنوان کرد: تدوین این نقشه راه از طریق تشکیل و راه اندازی کمیته های فرهنگی امکانپذیر خواهد بود.
وی  اضافه کرد: کمیته های فرهنگی متشکل از روحانی، مداح، مسئولین هیئات مذهبی، قاریان قرآن و تمام فعالین حوزه دینی است، که افراد تاثیرگذاری در فضای فرهنگی جامعه هستند.
مسئول تشکل های دینی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این اقشار باید برای بالابردن سطح کمی و کیفی کمیته های فرهنگی برنامه ریزی کنند، افزود: در این کمیته ها باید مسائل مورد نیاز و معضلات اجتماعی جامعه که نیازمند برنامه های فرهنگی است مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س) و ایام فاطمیه، تصریح کرد: در این راستا برنامه ها ی فرهنگی در شان شخصیت این بانوی برجسته اسلام برگزار شده و سیره و روش حضرت زهرا(س) برای جوانان تبیین شود.
حجت الاسلام رضایی با تاکید بر جایگاه عفاف و حجاب در دین مبین اسلام، عنوان کرد: هیئت های مذهبی نسبت به حساس سازی جامعه در زمینه اهمیت عفاف و حجاب و ایجاد امنیت حاصل از حجاب و عفاف در جامعه اقدام کنند.
وی به برنامه های پیشنهادی این مجموعه در ایام فاطمیه اشاره کرد و ادامه داد: فضاسازی سطح شهرها و خیابانها، برگزاری مجالس روضه و توسل، استفاده از سخنرانان محوری، هماهنگی با پزشکان جهت ویزیت رایگان مردم در هیئت، هماهنگی نانوایان جهت توزیع نان رایگان و تهیه نذورات و توزیع آن در بین مردم از جمله این برنامه ها است.
مسئول تشکل های دینی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، یادآور شد: همچنین راه اندازی سایت و وبلاگ در هیئت ها با استفاده از ظرفیت جوانان، برپایی نمایشگاه های فاطمی، تهیه کتاب و بروشور، استفاده از ظرفیت جوانان هیئت در مراسم ها، برگزاری دوره ها ی آموزشی در محل هیئات و راه اندازی دسته های عزاداری از دیگر برنامه های پیشنهادی برای این ایام است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.