دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 826  |  
تاریخ انتشار : 21 فرو 1392 - 17:29
معاون نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی گفت: در ارزیابی انجام شده در سال گذشته این استان دومین استان دارای بالاترین سرانه مطالعه مفید در کشور معرفی شده است.

 

به گزارش نسیم قاین به نقل ازمهر:سیده زهرا دهقان تنها ظهر چهارشنبه در نشست هماهنگی و برنامه ریزی همایش رهروان یاس نبوی، با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی فرهنگی و دارای جمعیت بالای دانشجویی است، اظهارداشت: این استان به لحاظ سرانه مطالعه مفید نیز در ردیف استان  های برتر کشور قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در سال گذشته برخی استانها سیر نزولی در سرانه مطالعه داشتند، که خراسان جنوبی در این زمینه رشد قابل توجهی داشته است.
وی با شاره به اینکه سرانه مطالعه مفید از مطالعه کتاب، اینترنت، کتب دیجیتالی، نشریات، روزنامه ها، ادعیه، مجلات و ... تعیین و محاسبه می شود، افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی در افزایش این سرانه تاثیر بسزایی دارد.
معاون نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی برگزاری جلسات نقد کتاب را از دیگر برنامه های شاخص این نهاد در سال گذشته عنوان کرد و بیان داشت: آخرین جلسه نقد کتاب در اسفند ماه سال گذشته برای کتاب شرح اسم (زندگی نامه مقام معظم رهبری) برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح ها و برنامه های متنوعی برای افزایش سرانه مطالعه مفید در استان طی سال گذشته اجرایی شده است، افزود: برگزاری مسابقات کتابخوانی و شبکه کتابخوانان از برنامه ها و طرح های شاخص این نهاد بوده است.
معاون نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات کتابخوانی از مهمترین برنامه ها در سال گذشته بوده است، افزود: این برنامه با استقبال مطلوب جوانان مواجه شده است.
دهقان تنها با اشاره به اینکه اجرای این طرح منجر به افزایش مطالعه در افراد می شود، افزود: این طرح تعداد افراد کتاب خوان در استان را افزایش می دهد.
وی در پایان عضو شدن تمام شاغلین ادارات در کتابخانه های عمومی را از دیگر برنامه های شاخص اجرا شده در استان ذکرکرد و گفت: این طرح با هدف افزایش سرانه مطالعه مفید در استان اجرا شده است.
برچسب‌ها: 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.