دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 822  |  
تاریخ انتشار : 21 فرو 1392 - 15:32
استاندار خراسان جنوبی، حضور عشایر را در همه جا مروج ارزش های اسلامی، کار و تلاش و مقاومت دانست و گفت: عشایر در حفظ و حراست از مرزهای جمهوری اسلامی نقش اساسی دارند.  

به گزارش نسیم قاین به نقل ازفارس:قهرمان رشیدˈ روز چهارشنبه در جمع عشایر درمیان افزود: مجموعه عشایری این شهرستان در حراست از مرزهای کشور در شرق کشور نهایت تلاش را دارند.

وی مجموعه عشایر استان را نماد صبر، مقاومت، همکاری و مشارکت گسترده دانست و گفت: با توجه به 460 کیلومتر مرز مشترک کشور در منطقه شرق با افغانستان، مجموعه عشایری استان اقدامات بزرگی را در موضوع حفظ و حراست از مرزها انجام می دهند.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی بالاترین میزان امنیت را در کشور دارد، افزود: مجموعه عشایری در سطح کشور و بخصوص خراسان جنوبی یکی از دلایل پایداری امنیت در مرزهای کشور است.
مقام عالی دولت در خراسان جنوبی با اشاره به تشکیل کارگروه توسعه بخش کشاورزی در سطح استان گفت: تاکنون در این کارگروه تصمیمات مهمی برای توسعه بخش کشاورزی استان گرفته شده و پس از این نیز تلاش خواهد شد تا مشکلات مجموعه عشایری استان در این کارگروه طرح و دستورات لازم برای حل آن اتخاذ شود.
وی همکاری عشایر در پاسداشت و حفاظت از مرزها و حضور در هشت سال دفاع مقدس را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: بدون شک مجموعه عشایری استان در سال جاری با حضور گسترده و مشارکت 100 درصدی در انتخابات در خلق حماسه سیاسی سال 92 نقش مهمی خواهند داشت.
رشید، توجه به مباحث زیرساختی و سیاست گذاری های کلان ، بررسی و رفع مشکلات روزمره مردم سطح استان را از مهمترین اهداف سفرهای شهرستانی به مناطق مختلف استان دانست و افزود: با توجه به اینکه 13 درصد از جمعیت استان و 20 درصد از جمعیت شهرستان درمیان را مجموعه عشایری تشکیل می دهند، تلاش می شود تا در این سفر مشکلات این مجموعه بررسی و در راستای رفع آن تلاش شود.
وی عشایر را پاسبان و حافظان مرزهای جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: عشایر با وجود خشکسالی ها و مواجه بودن با مشکلات متعدد در امر تولید و دامداری اقدامات بسیار مناسبی را انجام می دهند.
وی افزود: با بررسی های صورت گرفته در این سفر در راستای تامین علوفه برای دام عشایر این منطقه و مرمت راهها در یک برنامه ریزی اصولی، اقدامات لازم انجام خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به خشکسالی های موجود در این منطقه و مشکل تامین آب عشایر برای دام هایشان، تلاش خواهد شد تا با استفاده از تکنولوژی های جدید و با کارشناسی این مشکل حل شود.
رشید با اشاره به اینکه مجموعه عشایری استان ثابت کرده اند که همیشه در مسائل مختلف از جمله تقویت ارزشهای اسلامی و مبانی انقلاب اسلامی و تبعیت ازمقام معظم رهبری سرآمد بوده اند، گفت: حضور عشایر در همه جا مروج ارزشهای اسلامی، کار و تلاش و مقاومت بوده است.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با مشارکت گسترده مردم استان مقام دوم کشوری را به خود اختصاص داد، خاطرنشان کرد: در انتخابات پیش رو نیز نیز مردم این استان و جامعه عشایری با حضور گسترده خود در خلق حماسه سیاسی مشارکت و به منویات مقام معظم رهبری پاسخی درست و به موقع خواهند داد

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.