دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 779  |  
تاریخ انتشار : 19 فرو 1392 - 13:23
پس از 14 سال خشکسالی بارش کم سابقه باران از روز گذشته تا کنون کام کویر را تر و موجب خوشحالی کشاورزان خراسان جنوبی شد

 

به گزارش نسیم قاین به نقل ازمهر:خراسان جنوبی به واسطه خشکسالی 14 ساله اخیر، کام خشک کویر را شاهد است که بارش باران در طی دو روز گذشته تسکینی شادی ‌بخش و امیدوارکننده برای کشاورزان و دامداران این خطه کویری کشور شد.

بارش باران این رحمت الهی از روز شنبه در استان خراسان جنوبی آغازشد و هم اکنون نیز ادامه دارد.
مردم خطه کویرکه مدتی است چترهایشان را در پستوهای خانه هایشان پنهان کرده بودند، حالا چتر به دست در خیابان های شهر قدم می زنند و از هوای بارانی استفاده می کنند.
بارش باران که در طول سالهای اخیر کم سابقه بود کام کویر خشک این استان را شیرین کرد و موجب خوشحالی کشاورزان، دامداران و مردم شهرها و روستاهای این استان و همچنین تلطیف شدن هوا شده است.
ریزش باران همچنین موجب جاری شدن سیلاب و حرکت روان آبها در سطح معابر و خیابان های شهر بیرجند و دیگر نقاط این استان شده است.
 بارندگی ها تا فردا ادامه دارد/ افزایش 25 درصد بارندگی در استان
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی در گفتگو با مهر، گفت: بیشترین میزان بارندگی با 19.9 میلی متر در دیهوک شهرستان طبس گزارش شده است.
علیرضا خندان رو با بیان اینکه بارش باران از 48 ساعت گذشته در استان آغاز شده است، بیان داشت: پیش بینی می شود این ریزش ها تا 24 ساعت آینده نیز ادامه داشته باشد.
 وی با بیان اینکه احتمال بارندگی در نقاط غربی استان بیشتر است، گفت: در بیرجند 3.4 میلی متر، فردوس 7.7، قاین 10.5، نهبندان 1.1، سرایان 8.4، حاجی آباد 1.8، بشرویه 6.6، سربیشه 4.1، آرین شهر 13، اسدیه 1.5، عشق آباد 3، طبس 1.8 ، فتح آباد فردوس 9.6 و اسدیه 1.5 میلی متر بارندگی داشته ایم.
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از افزایش 25 درصدی باندگی های در سال زراعی جاری خبر داد و عنوان کرد: بارندگی کم سابقه موجب خوشحالی مردم کویر شده است که امیدواریم امسال سال پر باری را برای کشاورزان این خطه شاهد باشیم.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.