دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 72  |  
تاریخ انتشار : 28 آبا 1391 - 19:35
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر میانگین مطالعه در کشور ایران وضعیت خوب و قابل قبولی ندارد.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، علی‌محمد گلستانی‌فرد عصر امروز در مراسم رونمایی از ایستگاه‌های مطالعه خراسان جنوبی اظهار کرد: میانگین مطالعه در ایران وضعیت قابل قبولی ندارد و برای تحقق فرهنگ مطالعه در جامعه باید برنامه‌ریزی و تلاش شود.
وی با بیان اینکه تلاش دولت نهم برای توسعه فرهنگ کتابخوانی نسبت به دولت‌های قبلی قابل مقایسه نیست، ادامه داد: هم‌اکنون در بسیاری از شهرستان‌های کوچک و روستاها فضای کتابخانه‌ای وجود دارد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی به تجلیل از دست‌اندرکاران توسعه فرهنگ کتابخوانی اشاره کرد و افزود: قدردانی از تلاش این افراد سبب ایجاد انگیزه برای دیگران در راستای ارتقای فرهنگ کتابخوانی می‌شود.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی در ادامه این مراسم گفت: در صورت قطع شدن ارتباط جوانان با کتاب و مطالعه، افکار و عقاید منحرف به راحتی در ذهن و روان آنان رسوخ می‌کند.
محمد قریب اظهار کرد: در سال جاری شاهد رشد بالای شاخص‌ها از جمله رشد 40 درصدی در منابع، 79 درصدی در تعداد اعضاء و 49 درصدی در مراجعه اعضاء به کتابخانه ها بوده‌ایم.
وی از فعالیت 42 کتابخانه با 33 هزار عضو در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: سرانه مطالعه در استان 69 دقیقه است که شامل کتب درسی، غیر درسی، نشریات، مجلات، قرآن و ادعیه‌ها است.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی یادآور شد: ترویج فرهنگ مطالعه مفید در جامعه و ایجاد درک و آگاهی در زمینه تشخیص کتاب‌ها و مطالب مفید از کتاب‌های منحرف از جمله مهم‌ترین راه‌های ارتقای سطح بینش و بصیرت افراد جامعه است.
در ادامه این مراسم از طرح ایستگاه‌های مطالعه و سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی رونمایی شد و از خادمان و طلایه‌داران میراث ماندگار تجلیل به عمل آمد.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.