دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 71  |  
تاریخ انتشار : 28 آبا 1391 - 19:29
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: وقف میراث ماندگار برای فقرزداریی در جامعه اسلامی است.


به گزارش نسیم قاین به نقل از روابط‌عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، محمدطاهر گرایلی با بیان اینکه وقف یک شاخص و اصل اسلامی است که ریشه در فرهنگ جامعه دارد، اظهار کرد: در واقع وقف به معنای گذشت آگاهانه از مایملک در راه خدا و برای قرب به خداوند است.
وی تصریح کرد: بر این اساس آن چه وقف می‌شود از مالکیت فردی خارج شده و علاوه بر خیراخروی برای واقف، منافع و خیر حاصل از موقوفه جمعی از بندگان خداوند را از امکانات رفاهی برای زندگی بهتر بهره‌مند می‌کند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، وقف را سرمایه‌ای بی‌نظیر و دارای اهمیت فوق‌العاده‌ای دانست که احیای آن می‌تواند برای جامعه و کشور یک سرمایه و پشتوانه باشد.
گرایلی، وقف را پایدار کردن بهره‌برداری از سرمایه برای تامین نیازهای مادی و معنوی نسل‌ها با انگیزه جلب رضایت الهی عنوان کرد و افزود: بنابراین باید این سرمایه پایدار که توسط واقفان خیراندیش به رسم امانت به ما سپرده شده است خوب مدیریت شود.
وی، احیا، حفظ، سرمایه‌گذاری، اجرای نیات واقفان خیراندیش و به روز کردن مال‌الاجاره‌ها را از اهداف و وظایف مهم سازمان اوقاف برشمرد و گفت: از آنجا که وقف یک پدیده دولتی نیست بلکه یک کار ارزشی است آحاد مردم هم در برابر آن مسئول و تاثیرگذار هستند.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.