دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 694  |  
تاریخ انتشار : 12 فرو 1392 - 12:29
امیدوارم هم استانی های عزیزباحفظ محیط زیست وطبیعت زیبای استان امانت دارنسل های آتی باشند.

به گزارش نسیم قاین استاندارخراسان جنوبی  به مناسبت 13فروردین روزطبیعت پیامی دوستانه به هم وطنان عزیزداشته اندکه متن آن درذیل درج شده است.

 

به نام يگانه هستي بخش

آشتي با طبيعت، همواره در قاموس ايرانيان جايگاه ويژه اي داشته است.تأمل در كمال و جمال الهي اصلی ترين نتيجه و ثمره انس با طبيعت است؛ طبيعتي كه ذات انسان و قوه عاقله او را در راه شناخت معبود يكتا هدايت مي كند.
هرساله در سيزدهم فروردين ايرانيان در دامان پرمهر طبيعت گرد هم مي آيند تا روز طبيعت را در پرتوي ازمهرباني ها و نيكي ها بگذرانند. روز طبيعت اين فرصت را براي ما فراهم مي سازد تا براي يك روز و حتي ساعاتي محدود به طبيعت پناه ببريم و از لذايذ طبيعت خداوندي و مشاهده زيباييها بهره مند شويم. فراموش نكنيم كه طبيعت آينه تمام نمايي است كه در آن مي توان “خود”را يافت؛ بنابر اين حفظ طبيعت به معناي حفظ خودمان است و لاغير.
روز طبيعت نبايد تنها روز ارتباط آدمي با طبيعت باشد،بلكه همان گونه كه از نام اين روز پيداست،اين روز بايد مبدا و نقطه آغازي براي ارتباط انسان با طبيعت باشد؛ حفظ طبيعت حداقل خدمت و شكرگزاري انسان نسبت به خلقت الهي محسوب مي شود، خلقتي كه در سرتاسر آن مظاهر جلال و جمال و جبروت و عظمت خداوند متعال قابل مشاهده است؛ پس اين آينه زلال راهمچنان زلال نگاه داريم.
طراوت و سرسبزی دشت و صحرا مردم را به سوی خود دعوت می نماید تا سفره روز آخر نوروز را در دل طبیعت بگسترانند. آحاد مردم در این روز برای جلوگیری از ریختن زباله در طبيعت که منجر به آلودگی محیط زیست استان می‌ شود رعایت نکات لازم را مد نظر قرار دهند تا طبیعت همیشه زنده، شاداب و پایدار بماند. امید است هم استانی های عزیز و فرهنگ دوست خراسان جنوبی با حفظ محیط زیست و طبیعت زیبای استان، امانت دار نسل های آتی باشند.

 

 

 

قهرمان رشید

استاندار خراسان جنوبی

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.