دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 675  |  
تاریخ انتشار : 11 فرو 1392 - 08:12
استاندار خراسان جنوبی سرانه گازرسانی در کشور را بین یک میلیون تا یک میلیون و 500 هزار تومان دانست و گفت: این رقم در خراسان جنوبی به دلیل پراکندگی جمعیت بالغ بر شش میلیون تومان است که نشان دهنده توجه جدی دولت به مناطق محروم و استانهای دور افتاده و کم برخوردار است  

به گزارش نسیم قاین به نقل ازایرنا:ˈقهرمان رشیدˈ در جمع شماری از شهروندان طبس افزود: تا کنون بالغ بر 530 میلیارد تومان در بخش گازرسانی خراسان جنوبی هزینه شده که از جمله اقدامات بسیار مهم و قابل توجه دولت نهم و دهم در استان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیمی از شهروندان طبس از نعمت گاز برخوردارند، گفت: تسریع روند گازرسانی به شهروندان طبس که تا کنون از این نعمت برخوردار نشده اند از مهمترین برنامه های کاری دولت در سالجاری است.
وی همچنین گازرسانی به بخش دستگردان طبس را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: این امر در ماه های اولیه سال اجرایی خواهد شد، این در حالیست که مطالعات اولیه برای گازرسانی به بخش دیهوک نیز شروع شده و در آینده ای نزدیک عملیاتی خواهد شد.
وی ادامه داد: بعد از الحاق طبس به خراسان جنوبی فرمانداری این شهرستان به معاونت استانداری ارتقاء یافت، در حالیکه تکمیل ظرفیت مورد نیاز نیروی انسانی و ایجاد دو معاونت جدید در فرمانداری این شهرستان از دیگر مواردی است که به زودی اجرایی خواهد شد.
وی افزود:لایحه استقلال حوزه انتخابیه شهرستان طبس از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال شده که امید است هرچه سریعتر روند اجرایی شدن این امر نیز آغاز شود.
رشید الحاق طبس به خراسان جنوبی را از مهمترین خواسته های مردم در چند سال اخیر دانست و افزود: قرابت فرهنگی نیز از دیگر مواردی بود که در این زمینه نقش مهمی داشت که این امر با نظر مساعد مسئولین کشوری محقق و اجرایی شد.
وی شهرستان طبس را ازجمله شهرستان هایی با ظرفیتهای معدنی و کشاورزی بسیار بالا در خراسان جنوبی دانست و افزود: شهرستان طبس به مانند گلی است که به گلستان خراسان جنوبی اضافه شده است.
وی افزود: تدین، مشارکت مردم و وجود سنتهای معتبر حسنه ای که دارای ریشه های توحیدی و اسلامی هستند از مهمترین مشخصه های فرهنگی است که در این منطقه وجود دارد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.