دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 666  |  
تاریخ انتشار : 10 فرو 1392 - 18:38
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از ابتدای طرح امداد نوروزی تاکنون یکهزار و ۱۰۷ ماموریت جاده ای و یکهزار و ۲۴ ماموریت شهری توسط اورژانس انجام شده است.

به گزارش نسیم قاین به نقل ازشبستان:محمدرضا آذرکیش  اظهار داشت: طرح امداد نوروزی از 25 اسفند ماه در استان آغاز و تا 17 فروردین ماه نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای این طرح تاکنون 2 هزار و 221 ماموریت توسط نیروهای اورژانس استان انجام شده است، افزود: از این تعداد یکهزار و 24 ماموریت شهری، یکهزار و 107 ماموریت جاده ای و 90 مورد جابجایی بیماران بین مراکز درمانی بوده است.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه 43 پایگاه اورژانس طی ایام نوروز در خراسان جنوبی فعال است، گفت: در این ایام 9 پایگاه شهری و 34 پایگاه جاده ای به صورت آماده باش به مسافران نوروزی سرویس دهی می کنند.
وی تصریح کرد: اعمال نظارت ویژه بر ارائه خدمات فوریت های پزشکی، استقرار در حاشیه جاده ها و نقاط حادثه خیز جهت تامین آرامش روانی مسافران، یادآوری مخاطرات جاده ای، تامین ذخیره داروی و تجهیزات لازم، اعزام تیم های نظارت و بازرسی منظم، آماده باش تمامی یگان های عملیاتی، برقراری ارتباط سیستم فرماندهی سوانح و حوادث و برنامه های آموزشی از جمله اقدامات اجرایی در این طرح است.
 
آذرکیش تعداد ماموریت های تصادفی در طرح نوروزی امسال را 287 مورد اعلام کرد و یادآور شد: بر اثر حوادث ناشی از تصادف 353 نفر به بیمارستان منتقل شده اند.

 
برچسب‌ها: 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.