دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 661  |  
تاریخ انتشار : 10 فرو 1392 - 16:50
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: برنامه‌های طرح آرامش بهاری در 42 بقعه شاخص خراسان جنوبی برگزار می‌شود.  

به گزارش نسیم قاین به نقل ازفارس:
حجت‌الاسلام محمدطاهر گرایلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بیرجند در ارتباط با برنامه‌های طرح آرامش بهاری در خراسان جنوبی اظهار کرد: این برنامه‌ها از 29 اسفندماه سال گذشته آغاز و تا 15 فروردین‌ماه جاری ادامه دارد.

 

 
وی با بیان اینکه 70 بقعه در خراسان جنوبی وجود دارد، ادامه داد: برنامه‌های طرح آرامش بهاری در 42 بقعه شاخص استان برگزار می‌شود.
توزیع یک‌میلیون کتابچه توسط اوقاف و امور خیریه
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به برنامه‌های طرح آرامش بهاری در  امامزادگان خراسان جنوبی تصریح کرد: برنامه های این طرح شامل قرائت قرآن، دعای تحویل سال، زیارت آل یاسین و سخنرانی در این امامزادگان بوده است.
گرایلی هدف از اجرای این طرح را تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی دانست و افزود: با بهره‌مندی از تعطیلات نوروزی می‌توان به ارتقای سطح فکری، فرهنگی زائران و احیاء و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی به زائران پرداخت.

وی از برگزاری مسابقه در ایام نوروز از طرف اداره اوقاف و امور خیریه خبر داد و یادآور شد: این مسابقه در قالب کتابچه به تعداد یک‌میلیون نسخه از طرف معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه توزیع شده است. 
برگزاری مراسم تحویل سال در بقاع متبرکه خراسان جنوبی
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اذعان داشت: کتابچه‌هایی که به دست اداره اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی رسیده از طریق ادارات اوقاف استان‌ و بقاع متبرکه امامزادگان به دست شرکت‌کنندگان علاقه‌مند رسیده است.
گرایلی با بیان اینکه از روی این کتابچه 20 سئوال طراحی شده، متذکر شد: شرکت‌کنندگان می‌توانند با پاسخگویی به این سئوالات و ارسال آن به اداره اوقاف و امور خیریه از جوایزی شامل کمک هزینه حج عمره، عتبات عالیات، مشهد مقدس و قلم گویای قرآنی بهره‌مند شوند.
 سن شرکت در مسابقه را بالای 12 سال عنوان کرد و اضافه کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند برای دریافت فایل و پاسخنامه این سئوالات به سایت‌های WWW.MFSO.IR یا سایت WWW.AWQAF.IR مراجعه کنند.
این مسئول از برگزاری مراسم تحویل سال در امامزادگان خراسان جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: این مراسم در آستان مقدس شهدای باقریه بیرجند، امامزاده سید علی(ع)، امامزاده سیدنا الحسین و مسجد حضرت ابوالفضل نهبندان و امامزاده بی‌بی زینب خاتون(س) سربیشه و دیگر امامزادگان برگزار شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.