دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 660  |  
تاریخ انتشار : 10 فرو 1392 - 16:43
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: 32 مبلغ در خیمه‌های معرفت طرح آرامش بهاری حضور یافتند.  

به گزارش نسیم قاین به نقل ازفارس:حجت‌الاسلام محسن مومنی امروز ،در ارتباط با برپایی خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه خراسان جنوبی اظهار داشت: هدف از برگزاری این خیمه‌ها پاسخگویی به سؤالات مردم در زمینه‌های اعتقادی، شرعی و دینی است.

وی از حضور 32 مبلغ در خیمه‌های طرح آرامش بهاری خبر داد و افزود: در 42 بقاع شاخص خراسان جنوبی 15 خیمه‌ معرفت برگزار شده است.
ترویج گردشگری مذهبی از اهداف طرح آرامش بهاری است
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی تصریح کرد: در این خیمه‌ها احکام شرعی و مسائل اجتماعی بیان می‌شود.
 مومنی بر نیاز روز جامعه تاکید کرد و یادآور شد: سعی شده در این خیمه‌ها به رفع شبهات دینی و مذهبی که نیاز روز جامعه امروز است نیز پرداخته شود که در این مورد روحانیان از اطلاعات بسیار خوبی برخوردار هستند.
وی با اشاره به اهداف طرح آرامش بهاری ابراز داشت: ترویج گردشگری مذهبی و پاسخگویی به سؤالات مذهبی و انس با قرآن کریم از جمله اهداف طرح آرامش بهاری در امامزادگان و بقاع متبرکه است.
اهل بیت(ع) نیاز روحی زائران را برطرف می‌کنند
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری تمامی گروه‌های سنی را در بر می‌گیرد، یادآور شد: با تشکیل پایگاه‌های فرهنگی ـ قرآنی مسابقه «قرآن بخوانیم جایزه بگیریم»، برای کودکان و نوجوانان سعی شده تمام مسافران در همه گروه‌های سنی را تحت پوشش قرار دهیم.
مومنی از اجرای نماز جماعت و مشاوره و توزیع بروشور و پوسترهای فرهنگی در مکان‌های برگزاری طرح آرامش بهاری در خراسان جنوبی خبر داد و متذکر شد: همچنین امسال در بقاع متبرکه استان برنامه‌های فرهنگی، تفریحی و ورزشی نیز برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه بیشتر مردم بهترین مکان‌ها را برای زیارت امامزادگان می‌دانند، ادامه داد: اهل بیت(ع) می‌توانند نیاز روحی و معنوی زائران را برطرف کنند.
 ارائه خدمات رفاهی از الزامات طرح آرامش بهاری
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ارائه خدمات رفاهی به زائران را از الزامات اساسی طرح آرامش بهاری دانست و اضافه کرد: نظافت، آراستگی محیط داخلی و بیرونی بقاع متبرکه، نظافت سرویس‌های بهداشتی و اسکان موقت در حد مقدورات بقاع متبرکه از فعالیت‌های اساسی این طرح است.
مومنی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برگزاری این طرح خدمت‌ر‌سانی مطلوب و ایجاد رضایت و علاقه‌مندی به اماکن مذهبی در زائران است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.