دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 651  |  
تاریخ انتشار : 9 فرو 1392 - 10:57
ورود مسافر به خراسان جنوبی بر اساس اعلام مسئولان ستاد تسهیلات نوروزی از مرز 1.5 میلیون نفر گذشت

به گزارش نسیم قاین به نقل ازفارس:ورود مسافر به خراسان جنوبی در دهه اول سفرهای نوروزی از مرز 1.5 میلیون گذشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تاکنون بازدید از آبگرم فردوس چهار برابر شده و مسافرانی که به آبگرم لوت در خوسف رفتند نیز سه برابر افزایش یافتند.
افزایش اقامت در مدارس استان
محمدرضا رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند از افزایش اقامت در مدارس استان خبر داد و تاکید کرد: اقامت در هتل‌ها و مهمانپذیر‌ها نیز 50 درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه از سوی ستاد تسهیلات نوروزی امسال پیش‌بینی‌های لازم برای اسکان مسافران به ویژه در محورهای پرتردد از جمله فردوس شده بود، اظهار داشت: بخش اعظمی از مسافران خراسان جنوبی در شهرستان فردوس اسکان داشته‌اند.
مقبره بوذر جمهر قاین میزبان مسافران
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در حاشیه بازدید از مقبره بوذر جمهر قاین نیز گفت: این اثر آرامگاه یکی از عرفای نامدار، سیاستمداران و شاعران قرن چهارم و پنجم هجری قمری است که در پنج کیلومتری جنوب قاین بر دامنه کوه ابوذر قرار دارد.
رضایی افزود: در تزئینات داخلی بنا از گچ استفاده شده و نوع کاربندی پیشانی ایوان‌ها به شکل طاق‌نمای جناغی است و تزئینات گچبری زیر گنبد از زیباترین بخش‌های این بنا محسوب می‌شود.
برچسب‌ها: 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.