دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 64  |  
تاریخ انتشار : 28 آبا 1391 - 18:48
 فرماندار قاینات گفت: دهیاران در روستاها به عنوان نمایندگان دولت باید علاوه بر پیگیری مسایل ومشکلات روستاها، در راستای حفظ منافع دولت، مراقبت از ثروت های ملی و اجرای اهداف و سیاست های کلی دولت قدم بردارند.

به گزارش نسیم قاینات شرافتی در همایش دهیاران شهرستان های زیرکوه و قاینات که از طریق ویدئو کنفرانس به طور همزمان در هشت شهرستان استان برگزار شد با توجه به جایگاه دهیاری ها گفت: دهیاران نماینده وزارت کشور در سطح روستاها هستند که باید با همت و تلاش بیش از سال های گذشته در جهت عمران و آبادانی روستاها اقدام نمایند.
وی گفت دهیاران به فکر ایجاد منابع درآمدی برای دهیاریها، با استفاده از قابلیت ها و ظرفیت های موجود در روستاها باشند. ایشان افزودند: دهیاران باید اولویت های کاری خود را مشخص نمایند مسائل بهداشتی روستاها، مسائل امنیتی،  نظارت بر پیشبرد پروژه های عمرانی، نگهداری از تأسیسات و نظارت بر این امر و ... باید در اولویت اول فعالیت دهیاران قرار گیرد.
طبق تعاريف قانوني حضور دهياران در روستاها ضروري بوده و بصورت محترمانه با روستائيان برخورد و در جهت حل مسائل و مشكلات روستائيان مديريت نمايند.
شرافتی فرماندار قاینات تصریح کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی در جهت عمران و آبادانی روستاها باید با ادارات و دستگاه های اجرایی که در سطح روستا اقدام به اجرای برنامه و پروژه های عمرانی می نمایند همکاری و تعامل لازم را بعمل آورند.
وی گفت دهیاران با مشارکت بنیاد مسکن شهرستان بر روند اجرای طرح هادی و همچنین جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها نظارت نمایند و موارد تخلف را جهت رسیدگی به بخشداری ها، بنیاد مسکن و سایر مراجع ذیصلاح اطلاع دهند.
وی تاکید کرد دهیاران موظف هستند در مکاتبات اداری خود سلسله مرتب اداری را رعایت نمایند.
لازم بذکر است در این جلسه که بطور همزمان در هشت شهرستان استان برگزار می گردیدو بصورت ویدیو کنفرانس برای بقیه شهرستان ها پخش می شد، فرمانداران، مدیران کل و دهیاران به ارائه نظران و مسائل پرداختن و در پایان نیز استاندار محترم به بیان ماموریت های دهیاران در روستا و انجام اقدامات در خصوص کاهش مشکلات روستاییان بیاناتی عرضه داشتند.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.