دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 6373  |  
تاریخ انتشار : 4 فرو 1393 - 00:04
هروی:به نظر من انتخاب این عنوان برای نام گذاری سال 93، انتخاب شایسته و بجایی است و باید به آن اشاره می‌شد که توسط مقام معظم رهبری این امر مهم صورت پذیرفت.

به گزارش نسیم قائن ، دکتر جواد هروی نماینده مردم  قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص نام‌گذاری سال 93 با عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: به نظر من انتخاب این عنوان برای نام گذاری سال 93، انتخاب شایسته و بجایی است و باید به آن اشاره می‌شد که توسط مقام معظم رهبری این امر مهم صورت پذیرفت.

 

وی در ادامه افزود: انشاءالله با عزم ملی و مدیریت جهادی، بتوانیم زمینه‌های رشد فرهنگی را فراهم کنیم و سال 93 سالی همراه با پیشرفت در این موضوعات باشد.

 

دکتر هروی با تاکید بر موضوع فرهنگی گفت: در توضیح، این مسئله قابل ذکر است که در سال‌های گذشته ما توانستیم در مسائل سیاسی موفقیت‌هایی را کسب کنیم و در مقوله فرهنگی هم کم توجهی شد. نه اینکه در زمینه اجرایی کم توجهی شده باشد اما به طور کلی با هجمه‌هایی که از دنیای غرب وارد می‌شود و تحولات فرهنگی که جوانان را در بر می‌گیرد نتوانستیم آنچنان که باید عمل کنیم. جوانان ما نیاز به الگوسازی دارند، جوانان ما نیازمند تحولات و تحرکات فرهنگی بایسته و شایسته هستند.

 

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در کشور ما هفتاد دستگاه مسئول مسائل فرهنگی کشور هستند، اما ما مشاهده می‌کنیم به طور شایسته، لازم و کافی به این موضوع پرداخته نمی‌شود.

 

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: مجلس نقش خود را به طور کافی انجام خواهد داد، بخصوص دو کمیسیون فرهنگی و آموزش و تحقیقات در تدوین قوانین لازم و ضروری برای تحقق شعار «اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی » تلاش خواهند کرد.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.