دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 581  |  
تاریخ انتشار : 5 فرو 1392 - 09:05
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از آغاز طرح نوروزی تاکنون ۳۰۰ هزار مسافر و گردشگر از خدمات این نهاد بهره مند شده اند.  

به گزارش نسیم قاین به نقل ازشبستان :محمدرحیم شهریاری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت:: در نوروز سال 92 تعداد 35 هزار نفر در مجموعه آبگرم معدنی شهرستان فردوس اسکان یافته اند.

وی با بیان اینکه از آغاز طرح نوروزی تاکنون 264 هزار نفر به پایگاه های امداد و نجات هلال احمر استان مراجعه کرده اند، افزود: توزیع بروشورهای آموزشی، نقشه، کتابچه های گردشگری و مسافرین نوروزی و انجام تست سلامت از جمله خدمات ارائه شده به مسافرین نوروزی است.
وی از افزایش 30 درصدی مراجعه کنندگان به پایگاه امداد و نجات استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در شهرستان های فردوس، بشرویه، بیرجند، قاین و نهبندان بیشترین مراجعه کنندگان به پایگاه های امداد و نجات انجام شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی تعداد پایگاه های ثابت و سیار امداد و نجات نوروزی استان را 16 پایگاه ذکر کرد و افزود: از این تعداد 12 پایگاه ثابت، 3 پایگاه سیار و یک پایگاه هوایی به مسافران خدمت ارائه می دهند.
شهریاری اذعان کرد: در طرح ملی نوروزی امسال 3 هزار امدادگر با 29 دستگاه خودروی امدادی، عملیات امداد و نجات شامل اسکان اضطراری، کمک‌های اولیه، درمان سرپایی، انتقال و جابه‌جایی مصدومان، تغذیه، خدمات اولیه نجات، رهاسازی و جست‌وجو را انجام می دهند.وی با بیان اینکه تاکنون نزدیک به 65 مورد حوادث جاده ای در استان رخ داده است، خاطر نشان کرد: سامانه تلفنی 174 ندای امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی نیز آماده امدادرسانی به آسیب‌ دیدگان حوادث احتمالی در مسیرهای مواصلاتی است.
 
برچسب‌ها: 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.