دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 421  |  
تاریخ انتشار : 2 بهم 1391 - 06:19
  مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تهاجم امروز دشمن اقتصادی است و باید مقاومت کرد، گفت: باید مقاومت در توحید، تولید، صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف را پیشه کنیم
.
به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس ، حمید‌رضا وردی پیش از ظهر امروز در اختتامیه دومین همایش شعر عاشورایی ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در شرایط کنونی کشور که دشمنان نظام درصدد ضربه زدن به انقلاب از راه اقتصادی هستند باید مقاومت اقتصادی را پیشه کنیم.
وی افزود: ما باید از مسیر توصیف وارد کاربردی کردن معانی و تفاسیر باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در دوران مختلف پیروزی انقلاب تمامی تهاجمات را تجربه کرده‌ایم که تهاجم نظامی یکی از این موارد است.
وردی تصریح کرد: تهاجم فرهنگی را نیز تجربه کرده‌ایم که در این ارتباط دیر وارد عمل شدیم ولی دستاوردهای مهمی را کسب کردیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر نیز ملت در تهاجمی دیگر که اقتصادی است باید مقاومت کنند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: معلمان باید در شرایط کنونی کشور به دانش‌آموزان آگاهی دهند که در شرایط جنگ اقتصادی نمی‌توان همانند زمان صلح عمل کرد.
 
وردی از محتکران در جامعه به عنوان ستون پنجم دشمنان یاد کرد و افزود: باید مقاومت در توحید، تولید، صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف کردن را پیشه راه خود قرار دهیم.
وی اظهار کرد: شعر عاشورایی فقط نباید توصیفی باشد بلکه باید عملیاتی شود و به جامعه آگاهی بدهد.
*برگزاری نمایشگاه در مرکز استان با ارائه محصولات خارجی شایسته نبود
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی در بیرجند انتقاد کرد و گفت: در نمایشگاه اخیر 80 تا 90 درصد محصولات ارائه شده خارجی بود که این اقدام با توجه به حمایت از کالاهای ایرانی در شأن استان ما نبود.
وردی افزود: اینگونه اقدامات با شعارهای ما در حمایت از رهبری و سال جهاد اقتصادی منافات دارد که باید مورد تجدیدنظر قرار گیرد.
وی ادامه داد: زمان کنونی زمان جنگ سرنیزه نیست بلکه زمان فرهنگ‌سازی برای درست مصرف‌ کردن و صرفه‌جویی است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی یادآور شد: این مجموعه آمادگی دارد که اینگونه جلسات را برای آگاهی‌بخشی بیشتر به جامعه برگزار کند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.