دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 414  |  
تاریخ انتشار : 25 دى 1391 - 04:28
مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی از آغاز نظارت و اخطار برای واحدهای آلاینده این استان از دی ماه جاری خبر داد.

حمید صالحی صبح یکشنبه در مراسم جشن هوای پاک که با حضور نونهالان مهدکودک برگزار شد، با تاکید بر اهمیت هوای پاک در سلامت جوامع، اظهارداشت: آموزش راهکارهای برخوداری از هوای پاک باید در سنین کودکی آموزش داده شده و در این سنین نهادینه شود.  
وی با اشاره به اینکه هر ساله 24 تا 29 دی ماه هفته هوای پاک نامگذاری شده است، افزود: در این هفته برنامه های مختلفی برای یادآوری مسائل مربوط محیط زیست و هوای پاک به مردم و مسئولان برنامه ریزی و اجرا می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی نظارت بر واحدهای آلاینده خراسان جنوبی را از مهمترین برنامه های این هفته عنوان کرد و بیان داشت: در این راستا بازدید از کارخانه سیمان باقران و بررسی وضعیت آلاینده های بخش هوا انجام می شود.
وی به اهمیت هوای پاک و ترویج فرهنگ زیست محیطی صحیح در جامعه تاکید کرد و گفت: حفاظت از فضای سبز و توسعه و گسترش آن یکی از مهمترین وظایف این مجموعه بوده و به عنوان شهروندان حامی محیط زیست مطرح می شود.
صالحی همچنین به اصل پنجاه قانون اساسی اشاره کرد و ادامه داد: در ایران، حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسلهای بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند، وظیفه عمومی تلقی می شود و از این رو فعالیتهای اقتصادی و غیر آن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن لازمه پیدا کند، ممنوع است.
وی به برنامه های هفته هوای پاک در استان اشاره کرد و ادامه داد: اخطار به واحدهای آلاینده، بازدید از موتورخانه یکی از صنایع یا مجتمع های اداری، هماهنگی برای معاینه فنی خودروها، بازدید رایگان از گنجینه تنوع زیستی استان، برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت یکپارچه مدیریت پسماند ویژه صنایع، مراسم درختکاری و برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف در سطح استان از جمله این برنامه ها است.
مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی برگزاری مسابقه نقاشی هوای در سرایان، تور کویرنوردی، جشن هوای پاک و برگزاری کارگاه های آموزشی در روستای شاهرخت و پاکسازی بخشی از جنگل های شاهرخت از تله هوبره گیری در قاین را از دیگر برنامه های این هفته در استان ذکر کرد.
منبع: مهر
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.