دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 401  |  
تاریخ انتشار : 21 دى 1391 - 18:29
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی دارای 12 هزار و 894 رقبه است.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد‌طاهر گرایلی صبح امروز در جمع مدیران ادارات اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اظهار کرد: وقف سنّت حسنه‌ای است که از زمان‌های گذشته به شکل‌های گوناگون در تاریخ بشر وجود داشته و اسلام آن را در مسیری روشن، منطقی و هدف‌دار، مترّقی و دقیق قابل استفاده قرار داده است.
وی با اشاره به فعالیت‌های اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: صدور 500 احکام برای هیئت‌ امنای امامزادگان و مساجد، برگزاری محافل قرآنی به مناسبت‌های مختلف، برگزاری طرح سوگواره یاس نبوی و راه‌اندازی مراکز فرهنگی و قرآنی در 22 امامزاده از فعالیت‌های فرهنگی اوقاف است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی همچنین برگزاری مسابقات قرآن کریم، توزیع و برگزاری سلسله مباحث نمایشگاهی و نشریات دیواری در بقاع متبرکه، برگزاری طرح نوروزی آرامش بهاری، طرح نشاط معنوی، طرح تربیت حافظان و قاریان و برگزاری همایش‌های بصیرتی را از دیگر این فعالیت‌ها عنوان کرد.
گرایلی با اشاره به بهره‌وری اقتصادی موقوفات خراسان جنوبی تصریح کرد: از ابتدای امسال بیش از 300 مورد دهگردشی برای بروزرسانی اجارات و بازدید از موقوفات انجام شده است.
وی از وصول مطالبات از اشخاص حقیقی و حقوقی بالغ بر 617 میلیون تومان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 10 هزار از اسناد اجاره رقبات موقوفات تنظیم شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، راه‌اندازی سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه در تمامی شهرستان‌ها، ساخت سه ضریح امامزادگان استان به مبلغ 120 میلیون تومان، 136میلیون تومان عملیات عمرانی امامزادگان شهدای باقریه و آغاز عملیات و بازسازی 30 امامزاده را از فعالیت‌های این برشمرد.
گرایلی، کاشی‌کاری گنبد آستانه بی‌بی زینب خانون(س) کاهی سربیشه، خرید 25 کانتینر برای اسکان زائران و کاشت 650 اصل نهال گردو در مسیر امامزاده را از دیگر فعالیت‌های انجام شده عنوان کرد.
وی مجموع رقبات استان را 12 هزار و 894 رقبه اعلام کرد و افزود: از این تعداد 11 هزار و 873 رقبه متصرفی و یک‌هزار و 21 رقبه غیر متصرفی هستند.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.