دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 39  |  
تاریخ انتشار : 26 آبا 1391 - 19:33
منابع فلسطيني چند هفته پس از سفر حمد بن خليفه از غزه که با سر و صداي زياد سران حماس رو به رو شد، ابعاد تازه‌اي از آن را منتشر کردند.

 
به گزارشنسیم قاین به نقل از 598، نضال حماده در يادداشت هفتگي خود در پايگاه خبري شبکه المنار لبنان به نقل از منابع آگاه فلسطيني تاکيد کرد که هنيه و حمد پس از پايان ديدار شيخ قطري از غزه بر موارد تعيين شده در جدول ديدار وي توافق نکردند. به روايت هنيه، حمد در ديدارش به وي گفته که «برشماست که به ائتلاف با ايران که دشمن اسلام و مسلمين است پايان داده تا به کمک‌هاي اقتصادي و مالي ما دست پيدا کنيد.»
 
اين منابع به نقل از هنيه مهمترين درخواست‌هاي شيخ قطري را اينگونه برشمرده‌اند:
1- پايان اتحاد و ائتلاف با ايران.
2- شروع مذاکرات با اسرائيل بدون پيش شرط هاي سابق.
3- به رسميت شناختن اسرائيل.
4- شناسايي قدس به عنوان پايتخت اسرائيل و عدم اصرار بر بازگرداندن بخش شرقي آن.
5- برزمين گذاشتن سلاح و قرار گرفتن در مسير مذاکرات به عنوان تنها گزينه موجود.
 
به گزارش ايران آباد، هنيه در پاسخ به حمد مي‌گويد: تو از من مي‌خواهي غزه را به اسرائيلي‌ها تقديم کنم ، من عضو کميته اجرايي در جنبش حماس و نخست‌وزير فلسطين هستم و براي من ممکن نيست که اين شرايط را قبول کنم.
 
اين پاسخ باعث شد تا امير قطر مدت زمان ديدار خود از غزه را که دو روز تعيين شده بود به يک روز کاهش داده و مبلغ 600 ميليون دلاري را که به فلسطيني‌ها قول داده بود، به 350 ميليون دلار کاهش داد.
 
بر اساس اين گزارش، احمد الجعبري فرمانده گردان‌هاي قسام به شدت با ائتلاف با ايران، حزب‌الله و سوريه موافق بود و در اين مورد اختلافات بسياري نيز با رهبري حماس در خارج از فلسطين داشت و همين مساله باعث شد تا برخي از جريان‌هاي خاص اقدام به تصويه وي به اين آساني بگيرند تا به اهداف خود برسند.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.