دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 35  |  
تاریخ انتشار : 26 آبا 1391 - 19:17
رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی تلفنی با برخی همتایان خود و شخصیت های سیاسی ،پارلمانی و سایر مقامات سیاسی بین‌المللی جنایات اخیر رژیم صهیونیستی درغزه را شدیدا محکوم کرد.


به گزارش نسیم قاین به نقل از ایرنا ˈعلی لاریجانیˈ در تماس با ˈ آندرز بی جانسونˈ دبیرکل اتحادیه بین المجالس جهانی هجمه گسترده رژیم صهیونیستی از زمین، دریا و هوا به مردم بی گناه غزه را شرم‌آور و تاسف بار خواند و گفت:جا دارد اتحادیه بین المجالس به عنوان کانون پارلمان‌های جهان که برخاسته از اراده مردم دنیا است، دراین زمینه از خود تحرک جدی نشان دهد.

ˈآندرز بی جانسونˈ دبیرکل اتحادیه بین المجالس جهانی نیزاظهار داشت:این نگرانی جمهوری اسلامی از حملات اسرائیل به غزه نگرانی مشترک بسیاری از مردم جهان است و اتحادیه بین المجالس جهانی قصد دارد بزودی با انتشار بیانیه ای در این ارتباط موضوع را از نزدیک مورد برررسی قرار دهد.

وی یادآور شد: بزودی هیاتی از اتحادیه بین المجالس جهانی به منطقه غزه سفر خواهد کرد.

لاریجانی همچنین در گفت و گوی تلفنی با پروفسورˈارول قلیچˈ دبیرکل بین المجالس اسلامی نیز ضمن محکوم کردن این جنایات رژیم صهیونیستی، خواستار اقدام و واکنش عملی کشورهای اسلامی شد.

لاریجانی همچنین در تماس با ˈنبیه بریˈ رئیس مجلس لبنان، ˈمحمد ولد العربیˈ خلیفه رئیس مجلس الجزایر، خانم ˈفهمیده میرزاˈ رئیس مجلس نمایندگان پاکستان، ˈلحامˈ رئیس مجلس سوریه، ˈاسامه نجیفیˈ رئیس مجلس عراق و ˈمصطفی بن جعفرˈ رئیس مجلس نمایندگان تونس این جنایات را محکوم کرد و خواستار بکارگیری مساعی پارلمانی برای محکومیت این جنایات در بین کشورهای اسلامی علیه اقدامات سبوعانه رژیم صهیونیستی در حمله هوایی، زمینی و دریایی به غزه شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.