دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 336  |  
تاریخ انتشار : 11 دى 1391 - 18:25
معاون برنامه‌ریزی استانداری خراسان جنوبی گفت: شاخص‌های توزیع اعتبارات در خراسان جنوبی باید بازنگری و اصلاح شود.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، امیر خانی‌نژاد ظهر امروز در کمیته برنامه‌ریزی فردوس اظهار کرد: باید اعتبارات بیشتری به ادارات شهرستانی اختصاص یابد و بازنگری در سطح کلان انجام شود تا به عدالت نزدیک‌تر شویم.
وی اعتباراتی که به پروژه‌های شهرستانی اختصاص می‌یابد را بسیار ناچیز دانست و افزود: نگاه مدیران کل به ادارات زیر مجموعه باید عوض و شاخص فرسودگی و نگهداری پروژه‌ها نیز به مجموع شاخص‌ها اضافه شود.
معاون‌ برنامه‌ریزی استانداری تصریح کرد: شاخص‌های توزیع اعتبارات باید اصلاح و در میزان و نحوه توزیع اعتبارات به شهرستان‌های استان، بازنگری شود.
*عبور سالانه 8 میلیون مسافر از فردوس
فرماندار فردوس نیز با اشاره به عبور سالانه بیش از 8 میلیون مسافر و زائر از این شهرستان، یادآور شد: در توزیع اعتبارات هیچ سهمی برای موقعیت ویژه فردوس، اسکان و عبور میلیون‌ها مسافر از این شهر در نظر گرفته نشده است.
محمدرضا رجبی‌مقدم سهم فردوس از اعتبارات استانی را هفت درصد اعلام کرد و افزود: این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته 18 درصد رشد داشته که با توجه به موقعیت ویژه فردوس و همچنین فرسوده بودن شبکه‌های آب و ساختمان‌های این شهرستان بسیار ناچیز است.
وی خواستار توجه بیشتر مسئولان استانی به شهرستان فردوس شد و تصریح کرد: با توجه به اینکه عمر برخی از ساختمان‌های فردوس به بیش از 45 سال می‌رسد باید اعتبارات بیشتری برای نوسازی بافت فرسوده فردوس اختصاص یابد.
*شیوه توزیع اعتبارات مطلوب نیست
شهردار فردوس، نیز شیوه توزیع اعتبارات را نامطلوب دانست و گفت: شاخص‌های توزیع اعتبارات در سطح استان باید افزایش پیدا کند و علاوه بر سه شاخص اصلی، وسعت، جمعیت و محرومیت شاخص فرسودگی و نگهداری پروژه‌ها نیز در نظر گرفته شود.

حمید حلاج‌مقدم با اشاره به اینکه 50 درصد سطح شهر فردوس را معابر تشکیل می‌دهد، افزود: از مجموع 4 میلیون متر مربع معابر، 2.5 میلیون متر مربع آسفالت شده که سالانه بیش از 8 میلیون مسافر و زائر از این معابر استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: بیش از 55 درصد آسفالت معابر سطح شهر فردوس فرسوده و نیاز به تعمیر و مرمت دارد که برای انجام آن اعتبار لازم اختصاص نیافته است.

شهردار فردوس همچنین به سرمازدگی سال 85  و از بین رفتن بخش عظیمی از فضای سبز این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: با گذشت شش سال هنوز کمربند سبز فردوس ایجاد نشده و اعتبار لازم  برای کاشت درخت و احیای فضای سبز اختصاص نمی‌یابد.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.