دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 322  |  
تاریخ انتشار : 3 دى 1391 - 18:22
کاروان قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی با هدف شاد کردن کودکان مناطق زلزله‌زده استان به این مناطق اعزام شد.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان ‌جنوبی در مراسم اعزام کاروان قصه‌گویی به مناطق زلزله‌زده استان اظهار کرد: این کاروان که متشکل از سه مربی ساکن و 9 نفر قصه‌گو است در روستاهای زردان، حسین‌آباد، شاج و عباس‌آباد تقسیم‌بندی شده‌اند.
عبدالرضا صمدی ادامه داد: این افراد با بیان قصه‌های پندآموز با مضمون امید به زندگی در شرایط سخت روحیه کودکان را تقویت کرده و به نیت شاد کردن آنها فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
وی اهداف مهم اعزام این کاروان و قصه‌گویان را همدردی با کودکان و ایجاد فضایی گرم برای آنان عنوان کرد.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در مجموع شش کاروان آماده فعالیت و اعزام به این مناطق هستند که مقرر شده هر پنج‌شنبه یکی از این کاروان‌ها به مناطق اعزام شود و در قالب برنامه‌های فرهنگی و هنری کار خود را انجام دهد.
صمدی افزود: مربیان کانون پرورش فکری کودکان با کتابخانه سیار روستایی و شهری نیز این کاروان را همراهی می‌کنند؛ همچنین اعضای کاروان هر هفته با موضوعی جدید در قالب بازی، سرگرمی و مسابقات شاد به استقبال بچه‌ها و کودکان زلزله‌زده می‌روند.
وی اظهار کرد: کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان استان به معلمان مشغول تدریس در کتابخانه کوچک مدارسی که الان در چادر هستند، ارائه می‌شود تا به کودکان امانت بدهند.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان‌جنوبی یادآور شد: با استقرار پایگاه‌های فرهنگی و هنری در 10 روستای مناطق زلزله‌زده به مرکزیت روستای حسین‌آباد زهان، افراد قصه‌گو و مربیان کانون با اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.