دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 317  |  
تاریخ انتشار : 2 دى 1391 - 19:11
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی گفت: باید برند زعفران ایران ثبت شود چرا که مشابهاتی در بازار افغانستان وجود دارد و این به ضرر ایران است.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس، محسن احتشام  ظهر امروز در جلسه میز کشوری افغانستان اظهار کرد: سرمایه‌گذاری کشورمان در افغانستان باید طوری برنامه‌ریزی شود که به سمت بازاریابی مدرن حرکت کند.
وی ادامه داد: سطح توقعات افغانستان از صادرات ایران افزایش یافته است که باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که این توقعات را پاسخ دهیم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی تصریح کرد: خراسان‌جنوبی قطب تولید بسیاری از محصولات مانند کاشی و سرامیک، طیور، صنعت چاپ و مواد شوینده است که می‌تواند برای هر کدام از این محصولات در افغانستان بازار خوبی داشته باشد.
*بانک اطلاعاتی تجار افغانی باید تهیه شود
احتشام به پیشنهاد افزایش حضور در بازار افغانستان اشاره کرد و افزود: حذف عوارض حمل و نقل، تقویت روابط بانکی دو کشور و ایجاد بانک اطلاعاتی در ارتباط با تجار افغانی می‌تواند به حضور ایران در افغانستان کمک کند.
وی یادآور شد: باید برند زعفران ایران ثبت شود چرا که مشابهاتی در بازار افغانستان وجود دارد و این به ضرر ایران است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: در زمینه معرفی محصولات خود در بازار افغانستان ضعیف عمل کرده‌ایم که باید از جراید این کشور برای تبلیغات بیشتر استفاده کنیم.
احتشام خواستار پیگیری گمرک یزدان و فعال شدن آن شد و ادامه داد: در این زمینه مکاتباتی شده است ولی تاکنون به نتیجه نرسیده است.
وی گفت: در شرایط ویژه اقتصادی فعلی باید مشوق‌های اقتصادی را برای صادرکنندگان داشته باشیم چرا که از دست دادن بازار افغانستان به ضرر خراسان جنوبی است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: بخش‌نامه جدید گمرکی نیز مشکلاتی را برای صادرکنندگان به وجود آورده است که باید مرتفع شود.
احتشام در ادامه خواستار تک نرخی شدن ارز و تثبیت آن شد.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.