دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 316  |  
تاریخ انتشار : 2 دى 1391 - 19:09
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از فعالیت تعداد 139 خانه قرآنی در سطح روستاهای این استان خبر داد.

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان اظهار کرد: قرآن کتابی انسان‌ساز و راهنما است که هر انسانی به آن چنگ بزند سعادتمند و هرگز از راه راست منحرف نمی‌شود.
وی با بیان اینکه قرآئت قرآن حتی نگاه کردن به آن دارای اجر و ثواب است، تصریح کرد: اما مهمتر از همه تدبر به آیات نورانی و عمل به آنها است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، فلسفه وجودی و مبنای اصلی تأسیس خانه‌های قرآنی روستایی را هویت بخشیدن و ساماندهی فعالیت‌های قرآنی عنوان کرد.
لطفیان مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از فعالیت تعداد 139 خانه قرآنی در سطح روستاهای این استان خبر داد و افزود: خانه‌های قرآنی در روستاها با توجه به نیاز برای ارائه ‌خدمات و آموزش‌های قرآنی ایجاد شده است.
وی ادامه داد: در خانه‌های قرآنی روستایی استان 210 کلاس قرآن در سطوح مختلف برگزار شده و بیش از 700 میلیون ریال اعتبار به خانه‌های قرآن روستایی استان پرداخت شده است.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی یکی از فعال‌ترین دستگاه‌ها و نهادها در روستاها است و حدود 80 درصد فعالیت‌ها به ‌ویژه در حوزه تبلیغ در بستر روستاها انجام می شود.
لطفیان گفت: امید است خانه قرآنی روستایی با برگزاری کلاس‌های قرآنی و جذب نوجوانان و جوانان سبب ترقی و پیشرفت در زمینه معارف اسلامی و علوم قرآنی شود.
وی تصریح کرد: فراهم آوردن بسترهای لازم به منظور ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ قرآن در جامعه بسیار ضروری است که تمامی مسئولان باید به این مهم توجه داشته باشند.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.