دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 300  |  
تاریخ انتشار : 29 آذر 1391 - 18:25
استاندار خراسان جنوبی گفت: پژوهش یک کوشش نظام‌مند و هدفمند برای پاسخگویی به مسائل علمی است که منجر به نوآوری و پیشرفت علم شده و طی آن مسائل جدیدی کشف می‌شود .

به گزارش نسیم قاین به نقل از فارس قهرمان رشید  ظهر امروز در جمع پژوهشگران و اساتید دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه پژوهش یک کوشش نظام‌مند و هدفمند برای پاسخگویی به مسائل علمی است، اظهار کرد: هر طرحی که بتواند در راستای توسعه استان، کمک به منطقه، تغییر و تحول قابل توجه و قابل دفاع ایجاد کند از سوی دستگاه‌های اجرایی قابل پذیرش است.
وی افزود: وسعت علم، سرعت اطلاعات، معلومات و مجهولات عالم مباحثی است که در این حیطه باید مورد اهمیت قرار گیرد.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در چشم انداز 20 سال گذشته ایران سرآمد منطقه بوده است و محصولات و تولیدات جدید و مجموع اندیشه‌های نو در عرصه‌های مختلف نشان از جایگاه خاص کشور ما دارد.
رشید تصریح کرد: پرهیز و اجتناب از غرور و تکبر شخصی در امر پژوهش بسیار ارزشمند است و خودباوری و اندیشه‌های خودی مرز اصلی رشد و موفقیت در موضوعات مختلف به شمار می‌رود.
وی یادآور شد: یکی از آسیب‌ها و آفت‌های سطح علمی کشور جایگزینی پیش‌گویی با پیش‌بینی است که اگر به این مباحث مهم توجه نکنیم حوادثی پیش می‌آید که ممکن است آمادگی لازم را برای جلوگیری از آن نداشته باشیم.
استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: باید تحقیقات و پژوهش‌های بنیادی را از کاربردی جدا کرد.
رشید، سطح توقع افراد جامعه و دولت‌مردان و حتی افکار عمومی استان از دانشگاه بیرجند را بیش از دانشگاه‌های سطح کشور دانست و گفت: در بحث علم و پژوهش باید به معنای درست کلمه به اساتید و دانش‌پژوهان و دانشمندان نگاه ویژه شود و در مرحله قدردانی از این افراد بیش از دیگران حرمت‌گذاری شود.
 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.