دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29786  |  
تاریخ انتشار : 15 خرد 1400 - 20:36
رئیس سازمان امور عشایر کشور با حضور درتعدادی از روستاهای عشایری بخش مرکزی و نیمبلوک شهرستان قاینات ،در جریان مشکلات مردم این روستاها قرار گرفت.

به گزارش نسیم قائن ، دکتر علائی مقدم رئیس سازمان امور عشایرکشوردر سفر یک روزه خود  که به دعوت  اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه به  قاینات سفر کرده بوداز روستاهای عشایری جان میرزا،چاه جملی،چاه دهنه  و رجنگ بخش نیمبلوک و روستاهای بخش آباد ،فرخی و گرماب بخش مرکزی شهرستان قاینات بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات مردم این روستاها قرار گرفت.

مشکلات نهاده های دامی،مشکل آب شرب ،مشکل جاده های روستاهای عشایری،خرید تضمینی دام و مجوز صدور دام به استانهای مرزی از مواردی بود مه دراین بازدید ها مطرح شد.

خرید تضمینی دام با قیمت 45 هزار تومان و به ازای هر کیلو دام تحویل 2 کیلو جو با قیمت دولتی از روز دوشنبه 17 خرداد از قول هایی بود که رئیس امور عشایر کشور به عشایر داد.

وی از پرداخت   وام های قرض الحسنه 4 درصد با پرداخت 5 ساله برای تامین علوفه و همچنین زنان عشایر و ایجاد اشتغال خانگی  نیز خبر داد و گفت:خراسان جنوبی جز 8 استان اول  در بحث خشکسالی است و متاسفانه این خشکسالی در طی 53 سال اخیر بی سابقه بوده است و ماهم در تلاش هستیم که مشکلات عشایر را به صورت جد پیگیری و حل کنیم.

علائی مقدم از اختصاص جو با قیمت دولتی به صورت ویژه به استان خراسان جنوبی خبر داد  وگفت: از هفته آینده این امر در استان محقق خواهد شد

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.