دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29776  |  
تاریخ انتشار : 9 خرد 1400 - 23:14
مراسم اختتامیه دومین جشنواره موسیقی سنتی خراسان جنوبی همراه با اعلام اسامی برگزیدگان، به میزبانی قاینات با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد .

به گزارش نسیم قائن ، میرزنگویی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات و مدیر اجرایی جشنواره عنوان کرد :دومین جشنواره موسیقی سنتی خراسان جنوبی با هدف رشد و اعتلای موسیقی سنتی ایران ، شناسایی و پرورش استعدادهای خلاق موسیقی استان از بهمن ماه سال گذشته آغاز به کار کرد.

وی با بیان این که 150 نفر از هنرمندان موسیقی سراسر استان در این جشنواره شرکت کردند، ادامه داد: آثار رسیده به دبیرخانه از  82 نفر در بخش تکنوازی و 68 نفر در بخش آواز و گروه نوازی ، در فروردین ماه سال جاری برای داوری ارسال شد.

در پایان مراسم ضمن قرائت بیانیه هیات داوران جشنواره ( هوشنگ فراهانی ، حمید هادی و صمد برقی ) بصورت مجازی  توسط حمید هادی استادآواز و پژوهشگر موسیقی  و نتایج بخش های مختلف جشنواره اعلام  و مراسم اهدای لوح و جوایز به برگزیدگان با حضور مسئولین حاضر برگزار شد .

نتایج جشنواره به شرح ذیل اعلام شد:

 

لیست منتخبین بخش آواز دومین جشنواره موسیقی سنتی خراسان جنوبی:

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

رشته

مقام

شهرستان

1

مسعود  مالکی

آواز ایرانی

سوم

خوسف

2

ابراهیم  عبدی

آواز ایرانی

شایسته تقدیر

سرایان

 

 

لیست منتخبین بخش تکنوازی  زیر 18 سال  دومین جشنواره موسیقی سنتی خراسان جنوبی:

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

ساز تخصصی

مقام

شهرستان

1

سهیل  نخعی

تار

دوم

بیرجند

2

محمد امین شریفی

سنتور

اول

بیرجند

3

زهره السادات وزیری

سنتور

دوم

فردوس

4

5

نیلوفر عباسی

امیرحسین صالح نیا

سنتور

مشترک

شایسته تقدیر

قاین

 

فردوس

6

  •  

دف

اول

بیرجند

7

نیلوفر عباسی

دف

سوم

قاین

8

مروارید براتی درمیان

دف

شایسته تقدیر

بیرجند

9

کیمیا دشتگرد 

تنبک

سوم

قاینات

10

امیرمحمد تقی زاده

تنبک

شایسته تقدیر

قاینات

11

امیر صبیانی

سه تار

سوم

قاینات

12

سهیل نخعی

سه تار

شایسته تقدیر

بیرجند

 

 

لیست منتخبین بخش تکنوازی بالای 18 سال دومین جشنواره موسیقی سنتی خراسان جنوبی:

ردیف

نام و نام خانوادگی

ساز تخصصی

مقام

شهرستان

1

علی   صحراگرد 

عود

مقام سوم

قاینات

2

امیرحسین  زارعکار 

تار

مقام دوم

 قاینات

3

مجید واله

تار

مقام سوم

فردوس

4

مجید بهمنش 

نی

مقام دوم

قاینات

5

مسعود مالکی

مهدی بهنامپور

نی

مشترک     

  مقام سوم

خوسف

 

خوسف

6

روح الله مالکی

نی

شایسته تقدیر

خوسف

7

امیرحسین تقی زاده

کمانچه

مقام اول

قاینات

8

دانیال  اسماعیلی

کمانچه

مقام سوم

قاینات

9

محمدرضا صادق پور

سنتور

مقام دوم

قاینات

10

علیرضا سعادت قدسی نیا

و جعفر گلچین

سنتور

              مشترک

مقام سوم

فردوس

 

قاینات

11

صالح رنجبر

علی خالدی

دف

مشترک

مقام دوم

قاینات

 

بیرجند

12

پوریا  مقری

دف

مقام سوم

بیرجند

13

محمد رضا علیزاده خوسف

دف

شایسته تقدیر

خوسف

14

مهدیه بهادر نسب

دف

شایسته تقدیر

بیرجند

 

 

        بخش گروه  نوازی  موسیقی ایرانی:

 

ردیف

گروه  نوازی

ارکستراسیون

تنظیم قطعات

 تکنیک اجرای گروهی

آرای داوران و امتیـاز ارزیابی

 

ملودی

 تلفیق

شعر و موسیقی

نوانس و بیان  موسیقایی

هماهنگی اعضای گروه کوک -درک ریتم

توانایی خواننده

 کلام و شیوه بیان 

راهبردهای

جشنواره

(نوآوری،حفظ اصالت)

 

جمع کل

امتیاز گروه

1

نغمه  ریز  

 

 

 

 

 

 

مقام دوم

2

ایران یاران

 

 

 

 

 

 

مقام سوم

3

خزان

 

 

 

 

 

 

مقام سوم

4

مرصاد

 

 

 

 

 

 

شایسته تقدیر

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.