دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29760  |  
تاریخ انتشار : 17 ارد 1400 - 00:26
ملا نوری گفت:مسیر توسعه و پیشرفت کشور و مسیر سعادت بشر از مسیر علم‌آموزی و علم‌اندوزی می‌گذرد و هیچ جامعه‌ای به تعالی نمی‌رسد مگر اینکه فضای تحصیل و تعلیم و تربیت مناسبی به لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داشته باشد.

به گزارش نسیم قائن ، ملا نوری استاندار خراسان جنوبی  در مراسم افتتاحیه  مجتمع شهید فخری زاده  گفت: مسیر توسعه و پیشرفت کشور و مسیر سعادت بشر از مسیر علم‌آموزی و علم‌اندوزی می‌گذرد و هیچ جامعه‌ای به تعالی نمی‌رسد مگر اینکه فضای تحصیل و تعلیم و تربیت مناسبی به لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داشته باشد.

حمید ملانوری افزود: معلمی شغل انبیا است و معلمان هم وظیفه دارند بهترین رفتارها و اندیشه‌ها و آسان‌ترین راه‌های رسیدن به کمال را به جامعه ارائه کنند.

وی اظهار داشت: ما دانش‌آموخته اساتید و معلمانی هستیم که به ما درس آموختند و ما را به سلاح علم و دانش مسلح کردند، هر یک از ما با اندوخته دانشی که فراگرفتیم، بخش‌هایی از مدیریت اجرایی کشور را عهده‌دار شدیم تا به پیشرفت کشور کمک کنیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: امروز معلمان و مربیان آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و تحقیقاتی، حوزه‌های علمیه و نهادهای مدنی و عمومی تکلیف دارند انسان‌هایی تربیت کنند که یاد بگیرند چطور زندگی مفیدی داشته و در آینده نقش‌آفرین باشند.

وی به مناسبت‌های چند روز اخیر اشاره کرد و گفت: روز معلم، بهانه و فرصتی برای یادآوری تلاش‌های خانواده بزرگ آموزش و پرورش به ویژه در دوران شیوع کرونا است.

ملانوری با گرامیداشت روز قدس افزود: در آستانه روز باشکوه قدس هستیم که به ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی نامگذاری شد.

وی گفت: روز قدس، یوم الله است که بتوانیم با اعلام انزجار از همه دولت‌های فاسد و آدمکش، از ملت‌های مظلوم و ستمدیده دنیا به ویژه مردم فلسطین حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: امسال که به دلیل شیوع کرونا امکان برگزاری راهپیمایی نیست، باید با استفاده از ظرفیت بستر فضای مجازی، انزجار خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کنیم.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.