دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29759  |  
تاریخ انتشار : 16 ارد 1400 - 19:33
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشوردر قاین:
مشارکت 3 هزار میلیاردی خیرین درامر مدرسه سازی در سال گذشته
رخشانی مهر با بیان این که خیرین در سال گذشته بیش از 3 هزار میلیارد تومان در امر مدرسه سازی در سطح کشور مشارکت داشته اند گفت: تاکنون 1 میلیون نفر نیز در طرح آجر به آجر ثبت نام کرده اند.

به گزارش نسیم قائن ، رخشانی  مهر معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش ورئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در مراسم افتتاح مجتمع شهید فخری زاده  با بیان این که  خیرین طی سال گذشته بیش از 3 هزار میلیارد تومان در مدرسه سازی مشارکت داشته اند گفت: از اجرای طرح آجر به آجر نیز بیش از 1 میلیون نفر دراین طرح مشارکت داشته اند که این نشان از فرهنگ سازی و مشارکت مردم درامر مدرسه سازی است و امیدواریم روز به روز مشارکت مردم دراین زمینه افزایش یابد.

 

وی با بیان این که دولت نیز با اعتبار 2 هزار و350 میلیارد تومان از محل منابع دولتی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام خیر ساز هزینه کرد است گفت: حضور خیرین در مجموعه آموزش و پرورش و نوسازی مدارس حضور پرخیر و برکتی است که جای تقدیر و تشکر از این خیرین دارد.

رخشانی مهر با بیان این که به دنبال ساخت مدارسی  بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هستیم گفت: باید مدارسی ساخته شود که آیندگان معماری فاخر این دوره را به رخ بکشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که پس از شهادت شهید سلیمانی تا دهه فجر سال 99 بیش از 100 مجتمع به نام شهید سلیمانی نامگذاری شده است گفت: اگر گوشه به گوشه مدرسه نقش تربیتی دارد سر درب مدارس هم باید نقش تربیتی داشته باشند و نام سردارانی همچون شهید سلیمانی و شهید فخری زاده باید در تمام مدارس کشور بدرخشد و دانش آموزان ما هم باید یاد بگیرند که چه کسانی باعث اقتدار و ماندگاری کشور شده اند و دراین راه جان داده اند.

 

مجتمع شهید فخری زاده در زمینی به مساحت14هزار متر مربع و زیر بنای 5 هزار و 950 متر احداث شده و برای احداث آن بیش از 16میلیارد تومان هزینه شده است.

این مجتمع دارای 2هزار و 806 متر بنای آموزشی، 10 هزار متر محوطه سازی، 700متر دیوار کشی، نماز خانه ای به وسعه 144 متر مربع و یک زمین ورزشی به مساحت 3 هزار متر می باشد، تصریح کرد: با افتتاح مجتمع شهید فخری زاده ، ۳۵۰ دانش آموز قاینی از مزایای آن برخوردار شدند.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.