دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29721  |  
تاریخ انتشار : 17 اسف 1399 - 18:03
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری قاین خبرداد:
هزینه کرد 12 میلیاردتومانی در حوزه آبخیز داری شهرستان قاینات
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان قاینات گفت:سال جاری از لحاظ آبخیزداری یکی از سالهای بی نظیر برای شهرستان بوده است و بیش از 12 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای 12 پروژه آبخیزداری هزینه شده است.

به گزارش نسیم قائن ، احمد گلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان قاینات در مراسم تجلیل از دوستداران منابع طبیعی و جمعی از بازنشستگان  شهرستان قاینات اظهار کرد: شهرستان قاینات با بیش از 840 هزار هکتار مساحت ، 80 درصد از مساحت آن را اراضی منابع طبیعی تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: سال جاری از لحاظ آبخیزداری یکی از سالهای بی نظیر برای شهرستان قاینات بوده است  و بیش از 12 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای 12 پروژه آبخیزداری شهرستان هزینه شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری قاین ادامه داد:در حوزه بیابان نیز بیش از 1840 هکتاراز عرصه های منابع طبیعی با روش های مختلف با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان  احیا شده است که در نوع خود نیز کم نظیر بوده است.

 

گلی گفت:در قاینات 700هزار هکتار اراضی ملی داریم که 250 هزار هکتار آن احیا شده است.

وی افزود: همچنین  از اجرای طرح مرتع داری در 310 هزار هکتار از اراضی شهرستان قاینات خبر داد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاینات ادامه داد: 94 هزار هکتار از جنگلهای  بادامک و بنه در شهرستان داریم که بیشتر جنبه ارزشی و اکو لوژیکی دارد وذخیره گاهی است و طرح های مختلفی نیز دراین حوزه در شهرستان اجرا شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در طرح ممیزی مراتع واراضی ملی از 700 هزار ارضی ملی  نیز تاکنون 400 هزا رهکتار سند شده است .

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.