دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29688  |  
تاریخ انتشار : 19 بهم 1399 - 19:54
با توجه به افزایش بیماران کرونایی در شهرستان قاینات و عادی انگاری آن ،در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم ،قاینات به سوی تعطیلی اجباری پیش خواهد رفت.

به گزارش نسیم قائن ، سی و یکمین جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا شهرستان قاینات در حالی برگزار شد که مسئولین شهرستان آمار نگران کننده ای از کرونا در شهرستان ارائه می دهند به طوری که 3 نقطه در قاینات  به عنوان مناطق پرخطر تعریف شده است و روزانه چندین نفر از همشهریان ما به بیماری منحوس کرونا گرفتار می شوند.

آن گونه که مسئولین می گویند جدی نگرفتن کرونا از سوی برخی از شهروندان و عادی انگاری آنها این مسئله را حادتر کرده است.

آنگونه که حمیدی سرپرست شبکه بهداشت و درمان قاینات آمار می دهد علی رغم تلاش بی وقفه کادر درمان و همچنین اجرای طرح شهید سلیمانی اما آمار کرونای قاینات 2 برابر مرکز استان گزازش شده است  که بسیار نگران کننده است.

وی ادامه داد: در طی 12 روز اول بهمن ماه 177 بیمار جدید کرونایی در شهرستان شناسایی شده است که 104 نفر با تست های سریع و 73 نفر با آزمایش pcrمثبت شده اند

 

حمیدی برخی از نقاط شهری  قاین و همچنین دو روستا در بخش مرکزی و سده و یکی از شهرهای تابعه را از لحاظ آمار بالای کرونا در شهرستان غیر منتظره اعلام می کند و می گوید برگزاری جلسات عروسی و بازگشایی تالارها،عدم رعایت مسائل بهداشتی در آرایشگاههاآرامستانها ،برگزاری همایش ها و تجمعات در فضای بسته ،دورهمی های شبانه ،پنج شنبه بازار و عدم رعایت فاصله اجتماعی وصف های طولانی  در خرید مایحتاج ضروری مردم بر میزان مبتلایان کرونایی شهرستان قاینات افزوده است و باعث افزایش بستری های کرونایی در بیمارستان شده است.

 

مردم رعایت نکنند ،تعطیلی ها قطعی است

 

کریمی فرماندارقاین  با تأکید براینکه، ساده انگاری و عادی انگاری سهم مهلکی برای کنترل بیماری کرونا است؛ خطاب به مردم و مسئولین، بیان داشت: با این عمل ها همه اقدامات و زحمات طاقت فرسای کادر درمانی را از بین نبریم.

کریمی در ادامه، گفت: با سیر صعودی مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان مواجه می باشیم. لذا کاهش رعایت پروتکل ها و حضور در آرامستان ها مهمترین شکنندگی وضعیت رنگ بندی شهرستان است.

فرماندار در پایان، اظهار داشت: اگر قرار است در ماه انتهایی سال با موج چهارم بیماری کرونا مواجه نگردیم؛ می بایست رعایت پروتکل های بهداشتی از قبل: استفاده از ماسک، اجرای فاصله اجتماعی، خودداری از سفرهای غیر ضرور و تهویه مناسب مکان های بسته مدنظر همه مردم و مسئولین قرار گیرد ودراین غیر این صورت وعدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم ،تعطیلی ها قطعی  خواهد بود.

 

فرماندار بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در ادارات و نهادها و بانک ها و پیشخوان ها تاکید کرد وگفت: در صورت تکرار ارسال پیامک انبوه برای مراسمات ،خدمات دهی به موسسه مربوطهی  ارسال پیامک قطع و با خاطیان برخورد خواهد شد.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.