دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29661  |  
تاریخ انتشار : 12 بهم 1399 - 23:48
کریمی گفت: در دهه فجر امسال 197 پروژه با اعتباری بالغ بر 292 میلیارد تومان در شهرستان قاینات به بهره برداری خواهد رسید که از این تعداد پروژه 183 مورد افتتاحیه و 14 مورد کلنگ زنی خواهد بود.

به گزارش نسیم قائن ، کریمی فرماندار قاین شامگاه امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک ایام الله دهه فجر با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در شهرستان قاینات اظهارکرد: در دهه فجر امسال 197 پروژه با اعتباری بالغ بر 292 میلیارد تومان در شهرستان قاینات به بهره برداری خواهد رسید که از این تعداد پروژه 183 مورد افتتاحیه و 14 مورد کلنگ زنی خواهد بود.

 

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه ها 38 هزار خانواده  و 844 نفر از اشتغال پایدار برخوردار خواهند شد.

فرماندار قاین با اشاره به پروژه های شاخص شهرستان که شامل افتتاح مدرسه 12 کلاسه حیات طیبه،پمپ بنزین شهرداری،کلنگ زنی  شبکه جمع آوری و احداث تصفیه خانه فاضلاب قاین،گازرسانی به 54 روستای قاینات،افتتاح مخزن 5000متر مکعبی و افتتاح راه روستایی خضری به ثغوری، خواهد بود گفت: با توجه به این که احتمال حضور مسئولین کشوری در آینده ای نزدیک به شهرستان قاینات،احتمال تغییر در افتتاح این پروژه وجود خواهد داشت .

برخورداری 130 روستای قاین از اینترنت

کریمی با بیان این که این دولت توجه خوبی به دولت الکترونیک داشت و همچنین به دلیل کرونا استفاده از فضای مجازی و اینترنت بیشتر بود لذا تاکنون 130 روستای قاینات به صورت  نسبی از نعمت اینترنت برخوردار شده اند .

وی افزود: این میزان در سال 96 تعداد 30 روستا بوده است که  در امسال به 130 روستا رسیده است و برنامه ریزی شده است تا پایان دولت همه روستاها برخوردار از اینترنت شوند.

فرماندار قاین از گاز رسانی 158 روستای شهرستان قاینات تا کنون خبر داد و گفتیم ان شاء الله تا پایان دولت 98 درصد روستاهای قاینات از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

تکمیل محور قاین- بیرجند تا پایان دولت

کریمی تسریع در دوبانده شدن محور قاین – بیرجند را از جمله اقدامات دولت در سال های اخیر برشمرد و گفت: این پروژه از سال گذشته با تزریق بودجه سرعت بیشتری گرفته است و ان شاء الله تا پایان دولت به بهره برداری کامل برسد.

 وی افزود:تکمیل 5/2 (دو ونیم ) کیلومتر از جاده قاین گناباد در حوزه استحفاظی شهرستان،دوبانده شدن محور قاین به خواف که 5 کیلومتر نیاز به روکش آسفالت دارد را ازدیگر پروژه های در دست اجرای شهرستان برشمرد و گفت: خوشبختانه شرکت عمران توسعه شهرستان نیز شکل گرفت و زمینه واردات 50 دستگاه کامیون کشنده از اروپا به شهرستان قاینات فراهم شد.

فرماندار قاین از تکمیل پروژه خوابگاه دانشکده پرستاری تا مهر 1400 خبر داد و گفت: اقدامات خوبی برای احیاء ساختمان رها شده دانشکده پرستاری و مامایی صورت گرفته است .

 

1300 واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد

وی از اعطای 240 میلیون تومان به صورت بلاعوض به واحد های تولیدی شهرستان خبر داد و گفت:طی 3 سال گذشته نیز 934 طرح  در قالب اشتغال روستایی و خانگی وام های خود اشتغالی 4 درصد دریافت کرده اند.

کریمی درادامه بیان داشت: در حوزه مسکن اقشار کم درآمد در سال گذشته 1300 واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد احداث شد.

وی افزود: افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد 40 میلیون تومان بلاعوض و40 میلیون تومان وام 4 درصد و سایر اقشار نیازمند نیز 25 میلیون بلاعوض و 40 میلیون تومان وام 4 درصد دریافت کرده اند.

کریمی از هدف گذاری 500 واحد دیگر در سال جاری نیز خبر داد وگفت: طرح مسکن ملی نیز برای164 واحد در شهرستان قاینات اجرا خواهد شد.

پیشنهاد راه اندازی خط دوم سیمان قاین به معاون وزیر

فرماندار قاین در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید معاون وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی اشاره داشت و گفت: دراین بازدید پیشنهاد برای خط دوم سیمان قاین داده شد و همچنین پروژهایی از جمله آهک هیدراته،دی کلنیک،مجتمع کارگری شهرستان مطرح و خواستار حل مشکلات این پروژه ها که چند سالی است کلنگ زنی شده است شده ایم.

وی به موافقت وزیر کشاورزی با ایستگاه تحقیقات زرشک و مرغ لاین در شهرستان اشاره داشت و گفت: با همکاری نماینده شهرستان پیگیری هایی صورت گرفته است .

 

موضوع دانشگاه بزرگمهر قاین،استخر شنا،دی کلنیک،استقلال دانشکده علوم پرشکی و... از جمله موضوعاتی بود که خبرنگاران خواستار پیگیری از سوی فرماندار بودند.

کریمی دراین زمینه نیز افزود:با توجه به مطالبه مردمی در رابطه با دانشگاه بزرگمهر قاینات چندین جلسه برگزار شده و با توجه به مزیت های این دانشگاه همچون افزایش ۳۰درصدی ورودی در سال جاری نسبت به سال گذشته علی رغم کمبود دانشجو در دیگر مراکز آموزش عالی، استقلال و بودجه مستقل و .... مسئولین شهرستان به جد پیگیر استقلال دانشگاه بزرگمهر هستند.

وی از پیگری ائمه جمعه، نماینده مجلس،فرمانداری، شوراهای اسلامی شهر و شهرستان با توجه به پتانسیل و ظرفیت شهرستان همچون جمعیت، پوشش بهداشت و درمان قاینات و زیرکوهدر خصوص استقلال دانشکده علوم پزشکی نیر خبر داد و گفت:دی کلینیک تامین اجتماعی با توجه به وجود ۱۶ هزار بیمه شده اصلی و بالغ بر۵۷ هزار بیمه شده تبعی مطالبه بحق شهروندان است و در بازدید معاون وزیر کار پیگیری شده است  و ماهم امیدواریم که نتایج خوبی با توجه به راه اندازی فولاد و ارتش در آینده دراین شهرستان و افزایش بیمه شدگان تامین اجتماعی صورت گیرد.

هنوز مقصر استخر امید قاین پیدا نشده است

وی در خصوص استخر شنا نیز اظهارداشت:سالهاست که از افتتاح استخر امید قاین می گذرد و با وجود چند بار افتتاح اما این استخر با مشکلات عدیده ای روبه رو بوده است و حتی دستگاههای نظارتی هم ورود پیدا کرده اند اما هنوز مقصر استخر شنا پیدا نشده است و ما هم امیدواریم با اعتباراتی که تخصیص داده ایم بتوانیم مشکل اساسی این استخر را حل کنیم.

 

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.