دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29648  |  
تاریخ انتشار : 6 بهم 1399 - 20:31
فرحبخش ثانی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی موتور پیشران در عرصه علم و فن آوری است، گفت: کشور در تولید علم و فن آوری در قبل از انقلاب صفر بود ولی امروز کشور توسعه علم به درجات عالی رسیده است.

به گزارش نسیم قائن ، فرحبخش ثانی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی با اشاره به نقش پیروزی انقلاب اسلامی در توسعه علمی کشور اظهارداشت: پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی در توسعه علمی داشته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاین گفت: قبل از انقلاب کشور در توسعه علمی هیچ گونه پیشرفتی نداشت اما امروز در تمام نقاط دور دست کشور توسعه علمی مشهود است.

امروزه کشوررتبه دوم را از نظرعلوم و مهندسی دارد

وی با بیان اینکه امروزه کشوررتبه دوم را از نظرعلوم و مهندسی دارد، افزود:در قبل از انقلاب برای بسیاری از کارهای علمی و فن آوری کشور وابسته به خارج بود و امروزبه برکت انقلاب اسلامی این وابستگی ها برطرف شده است.

فرحبخش ثانی با بیان اینکه امروز کشور در خصوص واکسن کرونا شاهد آزمونهای خوبی هستیم، عنوان کرد: امروز انقلاب اسلامی موتور پیشران کشور در عرصه علم و فن آوری است.

 

وی با اشاره به چرخه پیشرفت هسته ای کشور در بعد از انقلاب بیان داشت: کشور در تولید علم و فن آوری صفر بود ولی امروز کشور توسعه پایداردر گرو پیشرفت علم بوده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاین با بیان اینکه امروز صادرات غیر نفتی کشور 60برابر شده است،گفت: پیشرفت های کشور در صنعت مونتاژ و صنایع قابل توجهی داشته ایم.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب به عرصه علم،فن آوری و پژوهش افزود: دانش آشکار ترین وسیله برای عزت کشور است وروی دیگر دانایی؛توانایی است و باید همراه علم و دانش اخلاق نیز باشد.

عزت و اقتدار کشور در عرصه دفاعی و هسته ای

فرحبخش ثانی تاکید کرد: امروزعزت و اقتدار کشور در صنایع دفاعی، هسته ای و توان موشکی از برکت خون شهدا و اطاعت از ولایت است.

وی با اشاره به رزمایش سپاه و ارتش افزود: در این رزمایش شاهد برد موشکی 1800 بودیم که توانست بدون هیچ گونه خطایی در این رزمایش مورد قرار بگیرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قائن گفت: انقلاب اسلامی در طی 42 سال از عمر خود توانسته قله های علمی را طی کند و به درجات عالی برسد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.