دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29641  |  
تاریخ انتشار : 30 دى 1399 - 08:20
سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی از اشتغال زایی 145 نفر از ابتدای سال جاری تاکنون درطرح مشاغل خانگی درشهرستان خبر داد و گفت:1 میلیارد و 250 میلیون تومان به متقاضیان مشاغل خانگی نیز پرداخت شده است.

به گزارش نسیم قائن ، شب گذشته جلسه گروه کاری اشتغال شهرستان قاینات در محل سالن پیامبر اعظم(ص) فرمانداری قاین برگزار شد

غلامی سرپرست اداره تعاون، و رفاه اجتماعی شهرستان دراین جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در 9 ماهه گذشته از تعهد 2هزا رو 363 نفری اشتغال در شهرستان خبر داد و گفت: تا کنون 1017 مورد در سامانه رصد ثبت شده است.

وی افزود: تا کنون  ادارات شهرستان 43 درصد تعهد اشتغال خود را در سامانه رصد به ثبت رسانده اند.

سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان با اشاره به اجرای طرح های مهارت آموزی در محیط کار واقعی،طرح مشوق بیمه ای،طرح یارانه پرداخت دستمزد،طرح کارورزی دانش آموختگان در سطح شهرستان خبر داد وگفت: در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی شهرستان قاینات 195 نفر تعهد داشته است که تاکنون 142 نفر از این طرح استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: از ابتدای شروع طرح پرداخت یارانه دستمزد نیزقریب به 300 میلیون تومان توسط دولت به کارفرپرداخت شده است و 31 نفر نیز دراین طرح به کارگیری شده اند.

 

غلامی از تعهد 82 نفری طرح کارورزی دانش آموختگان  در شهرستان خبر داد وگفت:37 نفر از افراد فارغ التحصیل دانشگاهها دراین طرح شرکت داشته اند.

 

سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی به ایجاد اشتغال برای 605 نفر در طرح اشتغال روستایی و عشایری از ابتدای شروع طرح (سال1397)در شهرستان خبر داد وگفت: 380 پرونده تشکیل و 30میلیاردتومان  تاکنون تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

 

غلامی از اشتغال زایی 145 نفر از ابتدای سال جاری تاکنون درطرح مشاغل خانگی درشهرستان خبر داد و گفت:1 میلیارد و 250 میلیون تومان به متقاضیان مشاغل خانگی نیز پرداخت شده است.

وی از سفر مسئولین کشوری درحوزه کار،تعاون وحوزه فنی و حرفه ای در اوایل بهمن ماه به شهرستان قاینات خبر داد .

 

تلاش بیشتر برای جذب سرمایه گذار بومی

محمد کریمی فرماندار قاین نیز در این جلسه با تاکید فراوان بر ثبت اشتغال ادارات در سامانه رصد از مسئولین شهرستان خواست تا نسبت به ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان تلاش بیشتری داشته و در جذب سرمایه گذاران بومی نیز جدیت بیشتری داشته باشند.

وی گفت: در برخی از استانهای همجوار طرح های بسیار خوبی اجرا می شود که می توان با الگو برداری از این طرح ها اقدامات بسیار خوبی را انجام داد.

کریمی ادامه داد: طرح های ماندگار و بسیار خوبی نیز در شهرستان اجرا شده است که می توان نتایج خوب و ملموس آن را با ارائه گزارشات در جراید و صدا وسیما به مردم اطلاع رسانی کرد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.