دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29640  |  
تاریخ انتشار : 29 دى 1399 - 23:44
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت:تا مهر سال آینده عملیات احداث و تکمیل 6 آموزشگاه شهرستان قاین به پایان رسیده و افتتاح می شود.

به گزارش نسیم قائن ،محمد علی واقعی پیش از ظهر امروز در نهمن نشست شورای آموزش و پرورش قاینات ، اظهار کرد: دانش آموزان نخبه سرنوشت علمی و فرهنگی استان را می‌سازند.

وی، با بیان این که برنامه ها و طرح های فراوانی در آموزش و پرورش در زمینه شناسایی، هدایت و شکوفایی استعداد های دانش آموزان به مرحله اجرا در آمده است، خاطر نشان کرد:  دانش‌آموزان نخبه عزیز نیز نباید دست از کار علمی و فعالیت‌های کارآفرینانه بردارندبلکه باید با امید به آینده درجهت رفع مشکلات و موانع پیش رو تلاش مضاعف داشته باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به هدایت خیرین نیکو کار به مشارکت در عرصه توسفع زیر ساخت های فناوری و مدارس و خرید گوشی و تبلت هوشمند در راستای بهره مندی دانش آموزان محروم و نیازمند از فعالیت در شبکه دانش آموزی ایران(شاد) ادامه داد: حجت الاسلام شطی  امام جمعه نیمبلوک با خرید و اهدای  بیش از 40 گوشی و تبلت در این مسیر پیش گام است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی از برگزاری 9 نشست شورای آموزش و پرورش قاین با 38 مصوبه در سال جاری  خبر داد و تصریح کرد: تا کنون بیش از 95 درصد این مصوبات نهایی شده و تحقق یافته است.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به افتتاح دومین مرکز آموزش از راه دور تمام الکترونیک استان، در قاین ابراز داشت: برای تجهیز این مرکز 50 میلیون تومان هزینه شده و 40 دانش آموز دوره های اول و دوم متوسطه و هنرستانی کاردانش شهر قاین به صورت غیر حضوری از مزایای این طرح برخوردار شدند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در ادامه با بیان این که تا مهر سال آینده عملیات احداث و تکمیل 6 آموزشگاه شهرستان قاین به پایان رسیده و افتتاح می شودگفت:با بهره برداری از این 6 طرح آموزشی 39 کلاس درس به فضاهای آموزشی شهرستان قاین اضافه شده و بیش از یک هزار دانش آموز دختر  پسردوره های مختلف تحصیلی دیار طلای سرخ از مزایای آن بهره مند می شوند.

وی با با بیان این که این 6 آموزشگاه، در روستاهای اسلام آباد، شاهیک، اسفشاد، خنج و شهرهای آرین شهر و قاین، به بهره برداری خواهند رسید، تصریح کرد: مدرسه؛ کانون اصلی تعلیم و تربیت است از این رو همه سیاست گذاری ها در حوزه تعلیم و تربیت باید در مدرسه محقق شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به کمک 300 میلیون تومانی خیر نیک اندیش و مدرسه ساز قاینی برای توسعه دبستان 8 کلاسه ی روستای محمدآباد علم قاین، عنوان کرد: با مشارکت این خیر ارجمند 4 کلاس دیگر به مجموعه کلاس های این دبستان اضافه می شود و 278 دانش آموز دروه های ابتدایی و پیش دبستانی روستای محمدآباد علم از مزایای آن بهره مند می شوند.

 

به گفته واقعی در نهمین نشست شورای آموزش و پرورش قاین از8 دانش آموز نخبه، 2 خیر فناوری، و اعضای شورای آموزش و پرورش دیار طلای سرخ تجلیل شد.

شایان ذکر است؛ مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در سفر یک روزه خود به شهرستان قاین  در گردهمایی مدارس هیأت امنایی شرکت کرد و از دبیرستان استعداد های درخشان شهید بهشتی قاین نیز بازدید کرد.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.