دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29597  |  
تاریخ انتشار : 10 دى 1399 - 00:01
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان:
برخورداری 46 درصد جامعه هدف شهرستان قاینات از بیمه تامین اجتماعی
اسدی با بیان این که 46 درصد جامعه هدف شهرستان قاینات بیمه شده اند گفت: 681 نفر نیز مستمری بگیر این صندوق هستند.

به گزارش نسیم قائن ، علیرضا اسدی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر،در جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر شهرستان قاین که در محل فرمانداری این شهر برگزار شد اظهارکرد: به منظور بیمه خانوار هایی که عمدتا از دهک‌های پایین درآمدی هستند، دولت تامین اعتبار کرده است.

وی افزود: در این طرح تمام افرادی که به دلیل مسائل مالی توان پرداخت حق بیمه خود را ندارند، از جمله مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، فعالان صنایع دستی و گردشگری، بافندگان فرش و زنان بدسرپرست یا بی‌سرپرست عضو صندوق خرد زنان روستایی که زیر نظر جهاد کشاورزی فعال است که فاقد هرگونه بیمه هستند تحت حمایت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار می‌گیرند.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی خراسان‌جنوبی با اشاره به شرایط پوشش بیمه‌ای شهرستان خواستار توجه بیشتر مسئولین شهرستانی به پوشش بیمه‌ای مردم شد و گفت: در شهرستان قاینات 18 هزار و 19 نفر جامعه هدف ما هستند که از این تعداد 8 هزار و 275 نفر بیمه شده اند.

وی با بیان این که 46 درصد جامعه هدف شهرستان بیمه شده اند گفت: 681 نفر نیز مستمری بگیر این صندوق هستند

اسدی با بیان این که 8 سطح بیمه ای تعریف شده است گفت: سالانه از حداق 330 هزار تا840 هزار می توانند بیمه شدگان پرداخت و بازنشستگی خود را بر اساس سطوح پرداختی مشخص کنند.

وی در ادامه با اشاره به این که در سطح استان نیز 103 هزار و 630 نفر جامعه هدف هستند بیان داشت: 46 هزار و 210 نفر تاگنون بیمه شده اند که 46 درصد واجد شرایط کل استان را در بر می گیرد.

اسدی ادامه داد: 4 هزا رو 115 نفر نیز مستمری بگیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان هستند.

کریمی فرماندار قاینات در این جلسه با بیان این که آرزوی هر ایرانی داشتن زندگی با عزت و آبرومند است ،گفت:اساس تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، حمایت از اقشار ضعیف جامعه و تحت پوشش قرار دادن آنان است. لذا گسترش خدمات بیمه ای و رفاهی سبب امنیت در جامعه است.
وی ادامه داد: مهمترین مشکل بیمه اجتماعی، عدم آگاهی و آشنا نبودن جامعه هدف با مزایای این بیمه  می باشد و لذا امیدواریم در یک برنامه اجرایی عملیاتی بتوانیم همه کشاورزان، روستائیان و عشایر عزیز را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دهیم

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.