دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29591  |  
تاریخ انتشار : 8 دى 1399 - 00:14
فرماندار قاینات گفت:درخواست ما از وزیر ورزشی که حاضر نشد کلنگ یک پروژه ورزشی بدون اعتبار را در شهرستان قاینات به زمین بزند این است که قول هایی که برای قاینالت داده اند را عملی کنند.

به گزارش نسیم قائن ، محمد کریمی فرماندار قاینات در جلسه بررسی مشکلات و نیازمندیهای ورزش و جوانان شهرستان که با حضور مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی برگزار شد با بیان  این که علی رغم محرومیت ها در خراسان جنوبی اما جوانان ما در حوزه ورزش استعداد ها و نبوغ بالایی دارندگفت: تیم فوتبال قاینات امسال به عنوان نماینده خراسان جنوبی در لیگ دسته  3 حضور خواهد داشت و امیدواریم که اداره کل ورزش و جوانان استان همان طور که سال های گذشته تیم استان را حمایت کرده است تیم شهرستان قاینات را نیز مورد حمایت ویژه خود قرار دهد .

فرماندار قاین از همه مسئولین شهرستان خواست تا در فراهم نمودن امکانات جهت حضور تیم های ورزشی در شهر قاین همکاری و همدلی داشته باشند وهمچنین مسئولین استانی هم تیم فوتبال شهرستان را حمایت کنند.

وی درادامه با اشاره به سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی در سال گذشته و کلنگ زنی سالن 2500 نفری این شهرستان،قول وزیر ورزش و جوانان برای تخصیص 1میلیارد تومان به میدان چمن طبیعی و چمن مصنوعی قاین، گفت: قول های وزیر ورزش برای شهرستان قاینات محقق نشده است.

کریمی  ادامه داد: درخواست ما از وزیر ورزشی که حاضر نشد کلنگ یک پروژه ورزشی بدون اعتبار را در شهرستان قاینات به زمین بزند این است که قول هایشان رابرای شهرستان عملی کنند.

فرماندار قاین اضافه کرد در سفر مجددی که وزیر ورزش به استان داشتند موضوع سالن 2500 نفری مطرح شد و استاندار سابق قول 1 میلیارد تومان برای شروع پروژه را دادند که بتوانیم استارت کار را بزنیم اما هنوز نقشه و تیپ اجرایی کار تهیه نشده است.

وی افزود:  خیر پای کار آماده است و زمینی را در بهترین نقطه شهر اهدا کرده است و عدم اجرای این پروژه به یک چالش تبدیل شده است.

کریمی در ادامه خطاب به مدیر کل ورزش و جوانان اظهارکرد: استخر شنای قاین هزینه های زیادی را برای ما در برداشته است وحتی مدیر کل سابق گفت: اگر مشکل 2 ماهه حل نشود استعفا می دهد و از آن تاریخ سالها گذشت و معمای استخر شنای امید حل نشد و ماهم دیگر نمی دانیم این معما را چگونه حل کنیم؟

وی افزود: بالغ بر 20 بار معاونین استانداران و استانداران سابق از این پروژه بازدید داشته اند اما هنوز معمای آن را حل نکرده اند.

کریمی به کلنک  زنیخانه جوان قاین اشاره کرد و گفت: علی رغم این که سهم قاینات از خانه جوان بعد از مرکز استان بود اما با تاخیر بعد از طبس خانه جوان قاین کلنگ زنی شد وشروع عملیات ساختمانی این پروژه هم هنوز مشخص نیست.

فرماندار قاین با بیان این که بسیاری از مصوبات سفر استاندار به قاینات در حوزه ورزش و جوانان بر روی زمین مانده است گفت: سالن ورزشی نوغاب پسکوه ،خیرین سهم خود را انجام داده اند اما دولت هنوز سهم خود را پرداخت نکرده است و خیر هم به دنبال تغییر کاربری بهداشتی برای این سالن ورزشی است .

وی به سالن ورزشی اسفدن اشاره داشت و گفت: این شهر بالغ بر5 هزار نفر جمعیت دارد وسالن ورزشی آن نیمه تمام رها شده است.

کریمی ادامه داد:سالن های ورزشی تیغاب،بیهود،نوغاب حاجی آباد،گود باستانی شهر خضری دشت بیاض،چمن های مصنوعی برکوک،خشک،عباس آباد دشت،قومنجان،غدیر قاین و بسیاری دیگر از پروژه های شهرستان به حال خود رها شده است وبرخی از پروژه ها خیرین سهم خود را پرداخت کرده اند ولی سهم دولت پرداخت نشده است و اعتبارات تملک ودارایی کفاف تکمیل برخی از پروژه ها را نمی کند وبه صورت ویژه نیاز به پیگیری دارد.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.