دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29581  |  
تاریخ انتشار : 1 دى 1399 - 16:12
واقعی گفت: امام جمعه‌ نیمبلوک شهرستان قاینات به منظور بهره‌مندی دانش آموزان محروم از آموزش‌های مجازی 45 تلفن همراه هوشمند به دانش آموزان نیازمند و آسیب دیده ازکرونا اهدا کرد.

به گزارش نسیم قائن ، محمد علی واقعی، در هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان قاینات ضمن تجلیل از مشارکت سایر دستگاه های اجرایی در ارتقای شاخص های تعلیم و تربیت شهرستان قاین؛ اظهار کرد: شهرداری شهر قاین نیز در بهسازی و آسفالت کف 3 مدرسه ی شهر قاین و تجلیل از رتبه آوران قرآنی، نماز، عترت، جشنواره های فرهنگی و هنری و رتبه آوران کنکور 99 مشارکت داشته است.

وی با اشاره به برخوردای 650 دانش آموز دختر و پسر دوره ی متوسطه دوم شهر قاین از آسفالت و کف سازی مدارس ، تصریح کرد: در حال حاضرتعداد 25 هزار و 614 دانش آموز دخترو پسر دوره های مختلف تحصیلی در دیار طلای سرخ مشغول تحصیل هستند که 96 درصد آنان در شبکه شاد حضور دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ، در ادامه از اهدای دستگاه کف پا به ارزش 23 میلیون تومان توسط اداره اوقاف به مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان خبر داد و افزود: از این دستگاه برای اصلاح شیوه هاو روش های ساختار قامتی دانش آموزان قاینی استفاده می شود.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این مطلب که 98 درصد شهرستان قاین زیر پوشش شبکه های دیجیتال تلویزیونی قرار داشته و بخش اعظمی از دانش آموزان دخترو پسر شهرستان؛ از این طریق می توانند به برنامه های درسی دسترسی داشته باشند، عنوان کرد: دیار طلای سرخ خطه قهستان زمین، دومین جمعیت دانش آموزی را در بهارستان علم و ادب، دارا می باشد.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛ با اشاره به جذب 305 نفر ماده بیست و هشت در آزمون استخدامی سال جاری خبر داد و ابراز داشت: در سال جاری بیش از 200 مدیر شهرستان قاینات به منظور ترویج و گسترش فرهنگ اقامه نماز بین دانش آموزان دختر و پسر، در اجرای طرح مبین همکاری می کنند.

به گفته واقعی، طرح مدیریت برنامه‌های یاوران نماز، با هدف مهارت افزایی مدیران مدارس در خصوص اقامه نماز؛ و اجرای شیوه های مدیریت و جذاب سازی برنامه های نماز اجرا می شود؛ که می‌تواند راهکاری اصولی وهدفمند، به مدیران ارائه کند.

واقعی درادامه با اشاره به برگزاری جلسات شورای آموزش و پرورش گفت: شورای آموزش وپرورش قاینات به عنوان شورای برتر استان نیز انتخاب شده است.


مهندس کریمی فرماندار قاینات نیز در هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان که  با حضور امام جمعه  و واقعی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی برگزار شد گفت: یکی از مهمترین بسترها و ازمترقی ترین قوانین بعد از انقلاب اسلامی تا کنون، شورای آموزش و پرورش است.

کریمی در ادامه، بیان داشت: مشارکت در امر آموزش و پرورش از دیرباز مورد توجه جوامع بوده و دولت به تنهایی قادر به انجام کار در امر خطیر تعلیم و تربیت نیست و شورای آموزش و پرورش بستر لازم را برای حضور و مشارکت مردم و مسئولین فراهم نموده است. لذا سرمایه گذاری در حوزه تعلیم و تربیت بیشترین اثرگذاری و بازدهی را در جوامع دارد.

در پایان مراسم مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی به همراه کریمی فرماندارقاینات حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین و سید احمد للهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان در بخش اورژانس بیمارستان شهدا قاین حضور و ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را به کادر درمان تبریک گفت.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.