دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29574  |  
تاریخ انتشار : 29 آذر 1399 - 22:38
فرمانده سپاه ناحیه قاینات در جلسه ستاد مبارزه با کرونا:
همکاری 622 بسیجی در طرح شهید سلیمانی/ادارات و نهادها همکاری بیشتری داشته باشند
فرمانده سپاه قاینات با بیان این که در طرح شهید سلیمانی بسیجیان ،جهادی وار خدمت می کنند گفت: میزان همکاری ادارات ونهادها برای اجرای این طرح افزایش یابد.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ فرحبخش فرمانده سپاه ناحیه قاینات در بیست و هشتمین جلسه ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به طرح شهید سلیمانی که از 4 آذر ماه همزمان با سراسر کشوردر شهرستان قاینات آغاز شده است گفت: این یک طرح مشترک بین شبکه بهداشت و درمان و بسیج  است که به منظور مقابله با بیماری کرونا و خدمت رسانی به  شهروندان اجرا می شود.

وی ادامه داد:بسیجیان دراین طرح پای کار آمدند تا د رگام چهارم بسیج ملی مبارزه با ویروس کرونا  به مردم خدمت کنند.

فرمانده سپاه ناحیه قاینات به طرح هرخانه یک پایگاه سلامت اشاره کرد و گفت: این طرح به شیوه محله محور اجرا می شود.

فرحبخش از همکاری 622 بسیجی در 4 کمیته آموزش،حمایت،مراقبت و نظارت در طرح شهید سلیمانی خبر داد و گفت: بسیجیان با حضور در مراکز بهداشت و خانه های بهداشت روستا طی تماس های تلفنی با خانوارها و تکمیل پرسشنامه نسبت به شناسایی افراد در معرض خطر اقدام و آموزش های لازم را نیز به خانواده ها ارائه می دهند.

وی ادامه داد:در طرح نظارت نیز بسیجیان در سطح شهر حضور یافته و ضمن نظارت بر اقدامات اصناف نیز آموزش های لازم را به کسبه و بازاریان می دهند .

فرمانده ناحیه مقاومت با بیان این که در همه این طرح ،بسیجیان درکنارنیروهای شبکه بهداشت و درمان فعالیت دارند گفت: آموزش و حمایت از شهروندان از دیگر برنامه هایی است که توسط کمیته آموزش و کمیته حمایت و پشتیبانی صورت می گیرد و تاکنون 500 بسته حمایتی بر اساس لیست دریافتی از شبکه بهداشت و درمان آماده و تحویل افراد معرفی شده خواهد شد.

فرحبخش از تشکیل قرار گاه شهید سلیمانی در بیمارستان قاین خبر داد و گفت: دراین طرح نیز 46 نیروی بسیجی به صورت شیفتی وبه عنوان همیار بیمار در طرح های خدماتی و همراهی بیمار با شبکه بهداشت و درمان همکاری دارند .

فرمانده سپاه ناحیه قاینات با ارائه برخی از مشکلات پیش روی بسیجیان گفت: با توجه به این که نیروهای بسیجی جهادی وار و با الگو پذیری از شهید سلیمانی در این طرح شرکت می کنند اما متاسفانه برخی ادارات وسیله نقلیه جهت ایاب و ذهاب و تردد  در اختیار افراد قرار نمی دهند.

 وی اضافه کرد: با توجه به این که نیروهای بسیجی در مراکز بهداشت و درمان مستقر و با خانواده ها تماس می گیرند و پرسشنامه های شبکه بهداشت و درمان را تکمیل می کنند، کمبود خط تلفن در مراکز بهداشت وجود دارد و لذا درخواست ما از فرماندار محترم این است که نسبت به رفع مشکلات پیش رو اقدام کنند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.