دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29572  |  
تاریخ انتشار : 26 آذر 1399 - 22:47
مدیرکل آموزش وپرورش خراسان جنوبی گفت:نیماشخم گر،دانش آموز پایه هشتم دبیرستان استعدادهای درخشان قاین، با تولیدنرم افزاراندرویدی مرورمعمایی برواژگان انگلیسی، موفق به کسب رتبه دوم کشوردرنهمین جشنواره تولیدمحتوای الکترونیک شد.

به گزارش نسیم قائن ، محمد علی واقعی،درآیین تجلیل ازاین دانش آموز، اظهارکرد: این جشنواره، محتوای الکترونیک باهدف توسعه و تعمیق فرهنگ تولیدمحتوای چندرسانه‌ای درسی متناسب بانیاز دانش‌آموزان، بهره‌گیری هوشمندانه فرآیند تدریس، و توانمندسازی دانش آموزان برگزار می شود.

وی، با بیان این که 22 دانش آموز،  66 معلم و 35 دانشجو معلم استان؛ 113 اثر تولید کرده بودند، تصریح کرد:  در سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی، به تولید محتوای چندرسانه‌ای واستفاده هوشمندانه از آن در راستای تنوع ‌بخشی به فرایندیاددهی و یادگیری توجه ویژه شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، رویکردهای جدید آموزشی و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در تولید مواد و رسانه‌های درسی را زمینه ساز مشارکت فعال دانش آموزان در فرایند تعلمیم وتربیت،بسترسازی برای بسط و توسعه ابتکارات دانش‌آموزان در طراحی، ساخت و ارزشیابی مواد و منابع یاددهی و یادگیری دانست.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، افزود: دراین جشنواره شرکت کنندگان با تولید محتواهای الکترونیک،  در گروه‌های دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی، دوره های اول و دوم متوسطه، هنرجویان هنرستانهای فنی و حرفه‌ای و کار و دانش، مدرسان و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و فرهنگیان رقابت کردند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، تولید قطعات آموزشی با موضوعات آموزشی و تربیتی،تولید درس‌افزارهای آموزشی قطعات،تولید نرم‌افزارهای آموزشی و پرورشی، تربیت بدنی و سلامت، مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی و بازی آموزشی را از جمله محورهای مهم این جشنواره بر شمرد.

 به گفته واقعی؛ در دنیای دیجیتال، تولید محتوای الکترونیک مهم ترین،حیاتی ترین و جذاب ترین بخش برای پیام و انتقال پیام  به شمار میرود که ضمن خلق بهترین آثار هنری، ذهن دانش آموزان را به کنکاش مستمردر فرایند یاد دهی و یاد گیری وادار می سازد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.