دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29569  |  
تاریخ انتشار : 25 آذر 1399 - 19:15
فرحبخش از آموزش 11872 نفر ازشهروندان قاینی از ابتدای شروع طرح شهید سلیمانی توسط کمیته آموزش نیز خبر دادوگفت: بسیجیان شهرستان قاینات درقالب 4 کمیته مراقبت،نظارت،آموزش و حمایت در طرح شهید سلیمانی با شبکه بهداشت و درمان قاینات همکاری دارند.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ رمضانعلی فرحبخش ثانی عصر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های طرح شهید سلیمانی وقرارگاه شهید سلیمانی در شهرستان قاینات که از اول آذر آغاز شده است اظهارکرد: این طرح با تشکیل 4 کمیته و با حضور فعال بسیجیان آغاز شده است.

وی افزود:در کمیته مراقبت 94 تیم متشکل از پزشک،پرستار،بهورزو بسیجیان طرح تشکیل شده است و 250 نفر دراین کمیته فعالیت دارند .

فرحبخش به فعالیت های این کمیته اشاره وگفت: دراین طرح طی تماس تلفنی با خانوارها وپاسخگویی به سوالات مطرح شده اقدامات لازم را در دستور کار قرار می دهند.

وی اضافه کرد از 33 هزار خانوار شهرستان تا کنون 18 هزار سفیر سلامت وسرپرست خانوار شناسایی شده اند.

فرمانده سپاه ناحیه قاینات با بیان این که 10 هزار و 815 نفر غربال گری شده اند گفت:90 نفر از گروههای پرخطر ودر معرض  بیماری کوید 19شناسایی و همچنین 183 مورد توسط کمیته مراقبت در خانه قرنطینه و خدمات ارائه شده است .

وی به تشکیل کمیته نظارت اشاره کرد و گفت:14 تیم نظارت بر بازار و اصناف با همکاری شبکه بهداشت و درمان تشکیل شده است و بسیجیان با حضور در بازار و نظارت از صنوف 1979 مورد را با همکاری شبکه بهداشت و درمان اجرا کرده اند که براساس نظارت انجام شده 89 درصد نکات بهداشتی را رعایت کرده اند.

فرمانده سپاه ناحیه قاینات ادامه داد: در کمیته آموزش 101 تیم تشکیل شده است که شامل 74 تیم روستایی و 20 تیم شهری و 7 تیم نظارتی است که بسیجیان با همکاری شبکه بهداشت و درمان به صورت تلفنی و حضوری آموزش های لازم رابه خانواده ها ارائه می دهند.

وی از پخش 38 پوستر و کلیپ آموزشی تهیه شده توسط کمیته آموزش در فضای مجازی خبر داد و گفت: تیم های اطلاع رسانی در سطح شهرستان نیز نکات لازم را از طریق بلندگوهای سیار و همچنین مساجد به مردم ارائه می دهند.

فرحبخش از آموزش 11872 نفر ازشهروندان از  ابتدای شروع طرح شهید سلیمانی توسط کمیته آموزش نیز خبر داد.

وی از توزیع 372 بسته آموزشی نیز در بین شهروندان قاینی خبر داد.

فرمانده سپاه ناحیه قاینات از تشکیل کمیته حمایتی نیز خبر داد و گفت: 83 تیم حمایتی در سطح شهرستان تشکیل شده است  و تاکنون 427 سبد معیشتی در بین افراد شناسایی شده به سوء تغدیه و مشکلات معیشتی توزیع شده است.

وی در پایان به تشکیل قرار گاه حاج قاسم سلیمانی  اشاره و گفت: این قرار گاه در محل بیمارستان تشکیل و 47 بسیجی دراین طرح به عنوان همیار بیمار و کارهای خدماتی با شبکه بهداشت و درمان همکاری دارند.

وی افزود:12 نفر از بسیجیان به صورت شبانه روزی در طرح منع عبور و مرور با نیروی انتظامی در ورودی شهر قاین همکاری دارند.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.