دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29544  |  
تاریخ انتشار : 4 آذر 1399 - 16:50
در پنجمین روز از هفته بسیج دو طرح عمرانی محرومیت زدایی شامل قنات و یک باب منزل روستایی در روستای نارگندل قاینات به بهره برداری رسید.

به گزارش نسیم قائن ، با حضور فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) و مسئول سازمان بسیج سازندگی استان ، پروژه قنات و خانه محروم در روستای نارگندل شهرستان قاینات از پروژه های بسیج سازندگی  به بهره برداری رسید.

هنری  مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا«ع» خراسان جنوبی درحاشیه افتتاح این قنات در جمع خبرنگاران گفت: سه طرح عمرانی محرومیت زدایی در پنجمین روز از هفته بسیج در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید. این طرح‌ها شامل قنات و یک باب منزل روستایی در روستای نارگندل قاینات و قنات روستای کاریزنو شهرستان خوسف است که برای بهره برداری از این طرح‌ها ۲۱۶ میلیون تومان هزینه شده است و ۸۶ خانوار  از مزایایی آن بهره‌مند شدند.

 مهدی هنری با بیان اینکه از آغاز هفته بسیج تا 21 آذر نیز  370 پروژه عمرانی محرومیت زدایی در قالب طرح  40 هزار پروژه عمرانی بسیج با اعتبار کلی 17 میلیارد تومان در استان افتتاح می شود گفت: بخش زیادی از اعتبارات مورد نیاز از  طریق خیران ، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و بسیج سازندگی و کمک دستگاههای اجرایی  تامین شده که با مشارکت مردم کار اجرایی انجام شده است و در این بازه زمانی مراسم افتتاح می شود.

وی بیان داشت: با همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی استان ارتباط تعاملی که در  استانداری به عنوان ستاد پشتیبانی از فعالیتهای بسیج است از ابتدای سال گذشته تا کنون 920 پروژه در قالب طرح  40 هزار پروژه شروع کردیم با اتمام مابقی آنها تا پایان سال به بهره برداری میرسد.

هنری اظهار داشت: بالغ بر 42 میلیارد تومان  برای اجرای پروژه ها تا کنون هزینه شده است و تا پایان سال در مراسم مختلف مانند دهه فجر افتتاح میشود.

وی ادامه داد: مراسم محوری افتتاحیه برنامه های بسیج سازندگی در هفته بسیج با حضور مهمانان کشوری در ۱۷ آذر ماه در قالب پروژه سالن ورزشی روستای افین به نمایندگی از همه پروژه ها افتتاح خواهد شد.

شایان ذکر است، این طرح ها با مشارکت جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.

 

در حاشیه بهره برداری از این قنات ،از بسیجیان فعال د رگروههای جهادی تجلیل شد.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.