دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29512  |  
تاریخ انتشار : 7 آبا 1399 - 00:28
فرماندار قاینات با تاکید بر تشدید محدودیت های کرونایی در شهرستان تاکید کرد و گفت: ممنوعیت ورود به آرامستانها اجرایی و همچنین مجوز برگزاری عروسی داده نشود.

به گزارش نسیم قائن ، بیست و چهارمین جلسه ستاد  شهرستانی مدیریت بیماری کرونا با حضور جمعی از مسئولین در محل سالن پیامبر اعظم(ص) فرمانداری قاین بر گزار شد.

دراین جلسه دکتر سروش رئیس مرکز بهداشت شهرستان قاینات با بیان این که متاسفانه این روزها شاهد افزایش آمار بیماری کرونا در شهرستان قاینات هستیم گفت: از ابتدای شروع این ویروس 815 نمونه مثبت در شهرستان شناسایی شده است که از این تعداد 408 مورد مرد و407 مورد زن بوده است.

وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی در بین عموم مردم ادامه داد: متاسفانه دراین مدت 32 نفر از همشهریان ما جا خود را از دست داده اند

سروش به بازدید های صورت گرفته از 15 مهر تا 6 آبان در سطح شهرستان اشاره داشت و گفت: همکاران ما631 بازدید  در سطح شهرستان داشته و گشت های مشترک هم نیز با همکاری ارگانهای مختلف داشته اند و در برخی از فروشگاههای مواد غذایی و نانوایی ها و سایر اماکن عمومی همچون بانک ها شاهد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بوده ایم و تذکرات لازم داده و برخی از نانوایی ها و سوپری ها نیز با تعطیلی چند روزه مواجه شده اند.

 

وی با بیان این که متاسفانه اجبار استفاده از ماسک در صنوف مختلف در سطح شهرستان وجود ندارد، خواستار تشدید برخورد با افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند شد وگفت: صنوف مختلف و ادارات و نهادها باید از خدمات دهی به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند خود داری کنند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قاینات درادامه اظهارکرد با وجود این که مجوز عروسی به افراد داده نمی شود اما این روزها در برخی روستاها شاهد برگزاری مراسم عروسی هستیم که بسیار نگران کننده است.

کریمی فرماندار قاین نیز دراین جلسه با تأکید براینکه آمارهای موج سوم بیماری کرونا در شهرستان قاینات نگران کننده است. اظهار داشت: بایستی رفتار ها و شیوه های زندگی را تغییر دهیم تا در حد امکان از ابتلا به بیماری کرونا جلوگیری نماییم.

وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی در نانوایی ها گفت: چنانچه شاهد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی نانوایی ها باشیم علاوه بر تعطیلی نانواها سهمیه آرد آنها نیز کم خواهد شد.

کریمی بر ممنوعیت ورود به آرامستانها در سطح شهرستان قاینات تاکید کرد و گفت: ارسال پیامک انبوه برای تشییع جنازه ها خود داری شود و همچنین مجوز برگزاری عروسی نیز داده نشود.

وی با اشاره به شلوغی دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهر قاین خواستار راه اندازی دفتر پیشخوان دولت در روستاهای پرجمعیت شد.

کریمی در پایان خطاب به شهروندان گفت: به جهت ضرورت و نیاز شدید به پلاسمای خون بهبود یافتگان بیماری کرونا، شهروندان عزیز با پایگاه انتقال خون قان و جمعیت هلال احمر شهرستان قاینات در اهدای پلاسمای خون خود، تعامل و همکاری نمایند.

فرحبخش ثانی فرمانده سپاه ناحیه قاینات از اعلام آمادگی بسیجیان شهرستان جهت هرگونه همکاری با شبکه بهداشت و درمان خبر داد و گفت: نیروهای ما آمادگی دارند تا برابر دستورالعمل های شبکه بهداشت ودرمان نسبت به ضد عفونی اماکن عمومی اقدام نمایند.

یوسفی رئیس جمعیت هلال احمر قاین نیز از اجرای طرح آمران سلامت  با همکاری نیروهای جمعیت هلال احمر خبر داد .

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.