دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29501  |  
تاریخ انتشار : 30 مهر 1399 - 17:43
فرمانده انتظامی قاینات، ضمن هشدار به همشهریان در خصوص جرائم اینترنتی گفت: 81 پرونده برداشت اینترنتی غیرمجاز وکلاهبرداری اینترنتی وسایر جرائم در شهرستان قاینات تشکیل شده است که بالغ بر 1میلیارد و 820 میلیون ریال از همشهریان کلاهبرداری شده است.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ محمود زالبیکی فرمانده انتظامی قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد گفت: رسانه ها نقش اساسی ومهمی در تامین امنیت روانی جامعه دارند .

وی افزود: امروزه امنیت و احساس امنیت به عنوان حیاتی ترین نیاز انسان در زندگی اجتماعی ویک واقعیت عینی و ذهنی در حیات اجتماعی افراد محسوب می شود وپیشرفت و تکامل اجتماعی افراد را در جامعه فراهم می آورد.

زالبیکی دراین نشست با اشاره به تاثیر بسیار زیاد رسانه ها د رتامین امنیت جامعه،کار خبرنگاری را بسیار مهم،ریزبینانه و موثر قلمداد کرد و گفت:کار رسانه به نوعی تکمیل کننده اقدامات نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت در جامعه است واگر رسانه ها اخبار را به صورت شفاف و صریح به مردم اطلاع دهند ومردم را از آنچه در جامعه رخ می دهد آگاه سازند،مسلما در تامین امنیت نقش موثری را ایفا کرده اند.

 

وی در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت های فرماندهی انتظامی قاینات گفت: همکاران ما در 6 ماهه اول امسال 3 تن و 48 کیلوگرم انواع مواد مخدر را کشف کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 22 درصد افزایش داشته است.

زالبیکی از انهدام 13 باند مواد مخدر در شهرستان قاینات خبر داد و گفت: با افزایش86 درصدی انهدام باند های مواد مخدر در قاین مواجه بوده ایم.

وی با بیان این که نقاط آلوده شهری طی عملیات های مختلف پاکسازی شد،افزود:در خصوص دستگیری قاچاقچیان نسبت به سال گذشته نیز 20 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی قاین از کشف 4تن و نیم مواد مخدر در سال 98 در این شهرستان نیز خبرداد.

سرهنگ زال بیکی با اشاره به این که در سال 98 با کاهش جرائم سرقت نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه بوده ایم گفت: خوشبختانه در سال جاری جرائمی مهمی همچون قتل در شهرستان قاینات نداشته ایم.

فرمانده انتظامی قاینات از کشف کالاهای قاچاق به ارزش 8 میلیارد ریال در سال جاری خبر داد و درادامه با اشاره به کاهش تصادفات درون شهری و برون شهری گفت: خوشبختانه با کاهش 50 درصدی فوتی ها در حوزه درون شهری و 33 درصدی کاهش فوتی در حوزه برون شهری مواجه بوده ایم.

زالبیکی با اشاره به اقدامات پلیس فتای شهرستان قاینات ضمن هشدار به همشهریان گفت: 81 پرونده  برداشت اینترنتی غیرمجاز وکلاهبرداری اینترنتی وسایر جرائم در شهرستان قاینات تشکیل شده است که بالغ بر 1میلیارد و 820 میلیون ریال از همشهریان کلاهبرداری شده است و با همکاری پلیس فتا 79 درصد پرونده ها کشف و 370 میلیون ریال به صاحبان آن عودت داده شده است.

 

در پایان این نشست خبری از خبرنگاران به پاس تعامل و همکاری با مجموعه نیروی انتظامی با اهدای لوح تقدیر وهدایایی تجلیل شد.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.