دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29489  |  
تاریخ انتشار : 23 مهر 1399 - 17:35
چهار هزار و ۹۱۱ بسته معیشتی و نوشت‌افزار در قالب رزمایش کمک‌های مؤمنانه بین محرومان شهرستان قاین توزیع شد.

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ رمضانعلی فرحبخش ثانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاینات اظهار داشت: در سومین مرحله از گام دوم رزمایش کمک مومنانه در شهرستان قاین،بالغ بر2695 بسته لوازم تحریر به ارزشه ارزش 3میلیاردو 803هزارو 500هزار ریال در بین دانش آموزان نیازمند توزیع خواهد شد.

وی  با بیان این که در این مرحله 2هزا رو 216 بسته معیشتی به ارزش 5 میلیاردو 106 میلیون و 500 هزار ریال در بین نیازمندان شناسایی شده توزیع خواهد شد گفت: 53 هزار و 820 پرس غذای گرم به ارزش 6 میلیارد و 996 هزار و 600 میلیون ریال نیز در بین مردم درایام صفر توزیع شده است.

 

فرحبخش از توزیع 8هزار و 655 کیلو گوشت به ارزش 7 میلیارد و 356 میلیون و 750 هزار ریال خبر داد و گفت: توزیع 8 سری کمک جهیزیه به ارزش 800 میلیون ریال ،کمک به تعمیر 10 باب مسکن محرومین به ارزش 1 میلیارد ریال وتوزیع 8190قرص نان و 7100 ماسک به ارزش 223هزا رو 900 میلیون ریال در این مرحله از رزمایش کمک مومنانه در شهرستان قاین خبر داد و گفت: در مجموع ارزش های کمک های انجام شده دراین مرحله از رزمایش در شهرستان قاینات  25 میلیارد و 287 میلیون و 250 هزار ریال بوده است.

وی بیان داشت: موسسات خیریه،کمیته امداد،بهزیستی،حوزه ها و پایگاههای مقاومت بسیج و عتبات عالیات دراین مرحله از رزمایش همکاری داشته اند.

امام جمعه شهرستان قاینات دراین مراسم اظهار کرد: تکالیف بر گردن انسان در رابطه با خدا نماز و روزه است و برخی تکالیف در ارتباط با انسان هاست که اگر یهودی، مسیحی یا مسلمان باشد کمک ها دارای مراتبی می شود اما جمعا حق الناس است و برخی تکالیف مربوط به رابطه انسان و نباتات وحیوانات است که در روز قیامت مورد سؤال قرار خواهد گرفت که در این زمینه روایات زیادی وجود دارد.

وی افزود: افرادی که مالی از خود را در راه  خدا انفاق می کنند مثال یک بذر گندم است که تبدیل به هفت خوشه می شود و هر خوشه صد دانه دارد یعنی یک بذر نزد خدا تبدیل به هفتصد دانه می شود که خداوند این را دو برابر و چند برابر می کند که خداوند واسع عظیم است.

حجت الاسلام رحمانی گفت: بنابراین انفاق همه اش اگر نسبت به دیگران خیر است برای انفاق کننده خیری چند برابر دارد.

وی درپایان با اشاره با زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) تصریح کرد: سیره فاطمه زهرا (سلام الله علیها)  همان است که می فرماید ما در مقابل انفاق کردن مزدی از مردم نمی خواهیم و توقع اینکه بگویند دست شما درد نکند را هم نداریم.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.