دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29421  |  
تاریخ انتشار : 17 شهر 1399 - 10:26
گلی از اختصاص ۲۳ میلیارد ریال اعتبار برای بیابانزدایی در شهرستان قاین خبر داد.

به گزارش نسیم قائن ، «احمد گلی»  با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اعلام کرد: برای اجرای طرح های بیابانزدایی در شهرستان قاین مبلغ 23 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاین گفت: بیابان زدایی منجر به افزایش پوشش گیاهی و حفاظت از خاک منطقه می شود، که امسال ٢٣ ميليارد ریال اعتبار برای این طرح به شهرستان قاین تخصیص یافته است.

 

وی با اشاره به اقدامات بیابان زدایی و راهکارهای مقابله با پدیده گرد و غبار و خالی شدن سکنه روستاهای حاشیه شهرها، بیان کرد: سال گذشته در راستای مقابله با بیابانزایی حدود یک میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به شهرستان تخصیص یافت که با این اعتبارات، اجرای عملیات نهال کاری و مراقبت و آبیاری در سطح ۲ هزار و 249 هکتار از عرصه های بیابانی مناطق پسكوه، قيصار چاه يوسف كميران و بخش مركزی اسفدن اجرایی می شود.

 

گلی نهال کاری را مهم ترین هدف بیابانزایی عنوان کرد و ادامه داد: در آغاز این طرح گونه های بومی منطقه نظیر تاغ وآتریپلکس و قيچ سازگار با شرایط آب و هوایی و کم آبی منطقه کاشته می شود.

 

وی با بیان اینکه استحصال نزولات آسمانی، حفظ خاک و افزایش پوشش گیاهی و مقابله با پدیده گرد و غبار از جمله مهم ترین اهداف طرح های بیانزایی است، گفت: سعی می شود در اجرای این طرح های بیابان زدایی پروژه نهال کاری دنبال شود.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.