دفتر مقام معظم رهبری
کانال نسیم قاینات را در تلگرام دنبال کنید
کد مطلب: 29420  |  
تاریخ انتشار : 17 شهر 1399 - 02:13
سردار قاسمی در یادواره شهدای عملیات کربلای 2 وچهل شهید روستای بیهود:
شهید کاوه محبوبیت خاصی در کردستان داشت /فرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هرکشوری است
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) گفت:هویت هرجامعه بسته به فرهنگ آن جامعه دارد وفرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هرکشوری است و هرجامعه ای که می خواهد زنده باشد لازم است که فرهنگ شهادت را داشته باشد.

به گزارش نسیم قائن ، سردار قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در مراسم یادواره شهدای روستای بیهود و شهدای عملیات کربلای 2 که شب گذشته در محل مسجد جامع روستا برگزار شد اظهارکرد:عزت هر کشور و جامعه ای به فرهنگ جامعه بستگی دارد

وی با بیان این که فرهنگ غنی شهادت در کشور ما  الگو ومنشور است گفت:در انقلاب اسلامی ،در دفاع مقدس وجبهه ما این فرهنگ زنده است و همان طور که عاشورا و راه امام حسین (ع) زنده است همه آزادی خواهان و آزادگان دنیا به فرهنگ حسینی و عاشورایی و شهیدو شهادت افتخار می کنند.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) ادامه داد:هویت هرجامعه بسته به فرهنگ آن جامعه دارد وفرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هرکشوری است و هرجامعه ای که می خواهد زنده باشد لازم است که فرهنگ شهادت را داشته باشد.

وی افزود:جامعه بدون جهاد و رزم ومجاهد هیچ هویتی ندارد ومرده است

سردار قاسمی اظهارداشت:فرهنگ شهادت ارثی است که از اولیاء الله به ما رسیده است وما باید  این فرهنگ اصیل را زنده نگه داریم .

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) با بیان این که فرهنگ جهاد به معنای سختی کشیدن و زجر کشیدن نیست گفت:فرهنگ جهاد و شهادت  به معنای عزت و افتخار است.

سردار قاسمی با اشاره به واقعه کربلا و صبر و استقامت حضرت زینب(س)گفت:زینب(س) پیام رسان کربلا بود و بود وکاری که حضرت زینب(س) کرد  کمتر از شهادت امام حسین (ع)نبود

وی ادامه داد: در حال حاضرکار زینبی مادارن و خواهران وپدران و فرزندان شهدا کمتر از شهادت نیست.

سردار قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: شهادت بزرگترین منطق است و ما به دنیا آمده ایم که کمال برسیم و چه مسیروفیضی بالاتر از شهادت، که  صراط حق و مسیر حق همان مسیر شهادت است.

وی افزود: ارزشهای دفاع مقدس را باید به تصویر بکشیم تا دشمنان بفهمند که شهدای ما چه کردند.

 

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) ادامه داد:فرهنگ جهاد و شهادت فرهنگ تندروی نیست بلکه شهدا در فرهنگ انقلابی وجهادی پیشگام بودند و روحیه ایثار و شهادت را باید از شهدا یاد بگیریم.

سردار قاسمی در بخش پایانی سخنان خود به رشادتهای شهید کاوه در کرستان اشاره کرد و گفت: شهید کاوه محبوبیت خاصی در کردستان داشت و افتخار ما خراسانیها هم این است که همشهری شهید کاوه هستیم و هیچ وقت جان فشانیها و رشادتهای شهید کاوه در کردستان از ذهن مردم منطقه پاک نخواهد شد.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.